Seminaria dla nauczycieli: KINO-WIZJE – NOWY JĘZYK KINA

06.10.2014

Filmoteka Narodowa wraz z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zapraszają nauczycieli na ostatnie seminarium z cyklu KINO-WIZJE – NOWY JĘZYK KINA - nowoczesne strategie przekazu, które odbędzie się 9 lutego (poniedziałek) w godz. 15.30 – 18.45 w Iluzjonie. Temat spotkania to Lajki, memy, apki - nowe strategie komunikacji młodych. Subiektywny przegląd zjawisk kultury młodzieżowej.

KINO-WIZJE to cykl 4 spotkań skierowanych do nauczycieli języka polskiego, wiedzy  o kulturze, wychowania plastycznego oraz wszystkich zainteresowanych językiem oraz strategiami przekazu współczesnego kina. Zagadnienia, które zostaną poruszone podczas spotkań to: narracja filmowa, film reklamowy, remediacje oraz subiektywny przegląd zjawisk kultury młodzieżowej.

Seminaria są prowadzone przez praktyków  osoby na co dzień związane z branżą filmową, pracowników Filmoteki Narodowej oraz wykładowców akademickich.

Organizatorami cyklu są: Filmoteka Narodowa oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

 

 


Zgłoszenia:

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Zapisy odbywają się poprzez stronę: www.wcies.edu.pl – zakładka Zapisy na szkolenia

KINO-WIZJE – NOWY JĘZYK KINA

Informacje: Anna Brodawka - anna.brodawka@wcies.edu.pl

Miejsce szkolenia: kino Iluzjon – sala Mała Czarna


9.02  | 15:30 Lajki, memy, apki - nowe strategie komunikacji młodych

Subiektywny przegląd zjawisk kultury młodzieżowej

Dlaczego Batman, Superman i Spiderman mogą być przydatnymi narzędziami do zajęć z młodzieżą w szkole? Czy „Zmierzch” należy postawić na jednej półce z najgorszymi filmami świata,  czy może warto zastanowić się, dlaczego pośród dzisiejszych licealistów i gimnazjalistów jest tekstem kultowym? Na te i podobne pytania postaramy się wspólnie odpowiedzieć na seminarium. Pokażemy jakie formy komunikacji są obecnie najbardziej popularne wśród młodzieży - podyskutujemy o hegemonii "lajków" i o tym jak duże znaczenie dla młodych mają aplikacje mobilne: WhatsApp, Tinder, Instagram i inne. Na koniec pochylimy się nad ich własną twórczością - wideoblogami, memami, fanpage'ami, wiralami.

Prowadzenie – Jacek Dziduszko - filmoznawca, dziennikarz filmowy, animator kultury, współorganizator wielu imprez filmowych. Publikował m.in. w „Kinie”, „K MAG-u”, Wp.pl. Interia.pl, Stopklatka.pl, Portalfilmowy.pl.

Galeria