Mikołajkowe czytanie przy ekranie. Oferta dla szkół

06.11.2015

Już niedługo świat za oknem otuli kołderka śniegu, mróz zaskrzypi pod butami, a w witrynach sklepów zaświecą się kolorowe lampki. Wszystko to oznaczać będzie, że najbardziej magiczne święta w roku - Boże Narodzenie zbliża się coraz większymi krokami! Za nim jednak poczujecie zapach leśnej choinki i rzucicie się w wir pieczenia wigilijnych ciast i ciasteczek chcielibyśmy zaprosić Was do Iluzjonu, gdzie 4 grudnia o godzinie 10.00, z okazji Mikołajek wspólnie wyczarujemy cudowną przedświąteczną atmosferę!

Tego dnia pośmiejemy się z zabawnych i smakowitych dialogów bohaterów książki WIGILIA MAMY MU I PANA WRONY, a także wysłuchamy fragmentu wzruszającej opowieści świątecznej - PREZENT DLA CEBULKI, które głośno przeczyta doświadczona animatorka i edukatorka – Asia Kasztelaniec (Tworzymy Razem). Uczestniczące w spotkaniu dzieci nie tylko usłyszą, ale również zobaczą na dużym ekranie piękne ilustracje książek wydawnictwa Zakamarki oraz na bieżąco będą próbowały odgadnąć w jaki sposób potoczą się przygody literackich bohaterów.

Podczas spotkania wykonamy wspólnie ogromne, papierowe śnieżynki i będziemy gorąco zachęcać do samodzielnego wykonywania prezentów. Ale to jeszcze nie koniec świątecznych atrakcji! Po spotkaniu mamy dla Was jeszcze jedną niespodziankę - seans pełnej humoru animacji - Święty Mikołaj dla wszystkich opowiadającej o spragnionych prezentów zwierzakach wyruszających na spotkanie z Mikołajem.

Stwórzmy wspólnie magiczne święta!

Do zobaczenia!  

 


 

O książkach:


 

Prezent dla Cebulki

tekst: Frida Nilsson

ilustracje: Maria Nilsson Thore

Wzruszająca opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Bożego Narodzenia, ale też o każdej innej porze roku!

Zbliża się Boże Narodzenie. Cebulka ma dwa marzenia: dostać pod choinkę rower i tatę. Mama mówi, że rower jest za drogi, i prosi Cebulkę, by wymyślił sobie jakiś inny prezent. Nie wygląda też na to, żeby mama chciała odszukać tatę Cebulki w dalekim Sztokholmie. Cebulka bierze sprawy w swoje ręce – tylko jak daleko można się posunąć, by zdobyć to, czego się pragnie?

Frida Nilsson znana jest z książki „Moja mama Gorylica”, a Maria Nilsson Thore z ilustracji do książek „Dziwne zwierzęta”, „Inna podróż” oraz „Sens życia”.

http://www.zakamarki.pl/index.php/prezent-dla-cebulki.html

 

 

 

Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony

tekst: Jujja Wieslander

ilustracje: Sven Nordqvist

Kolejna historia o Mamie Mu i Panu Wronie – tym razem w świąteczno-zimowej atmosferze. Czy Pan Wrona naprawdę musi sam sobie zrobić prezent pod choinkę, czy też znajdzie się ktoś, kto będzie o nim pamiętał w Wigilię?

Smakowite dialogi, niebanalny humor, wyraziste charaktery bohaterów oraz pełne zaskakujących szczegółów ilustracje sprawiają, że przy książkach o Mamie Mu i Panu Wronie dobrze bawi się cała rodzina.

http://www.zakamarki.pl/index.php/wigilia-mamy-mu-i-pana-wrony.html

 


 

O filmie:Święty Mikołaj dla wszystkich
(Trippel Trappel Dierensinterklaas) reż. Paco Vink, Holandia 2014 65’

Już niedługo Gwiazdka – czas prezentów dla wszystkich dzieci. Ale co ze zwierzakami? Czy Mikołaj o nich zapomniał? A może po prostu o nich nie wie? Trzy młode zwierzaki postanawiają to zmienić i wyruszają na spotkanie z Mikołajem. Niosą ze sobą listę prezentów dla całej gromady swych przyjaciół. Jednak do Gwiazdki nie zostało już wiele czasu a droga jest długa i pełna niebezpieczeństw.

Film w polskiej wersji językowej.

 

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku: 6 – 10 lat
 

Bilety:15 zł

Kasa kina – (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Rezerwacje grupowe:

Julia Radziszewska, tel.: 22 845 50 74 wew. 114; e-mail: jradziszewska@fn.org.pl


 

Partnerzy:

 

 

Galeria