Świąteczne czytanie przy ekranie

10.12.2015

Najbardziej magiczne święta w roku - Boże Narodzenie zbliża się coraz większymi krokami! Za chwilę wszędzie dookoła rozbłysną kolorowe lampki, świat otuli kołderka śniegu, a z radiowych odbiorników wybrzmiewać będą radosne kolędy. Zanim jednak rzucicie się w wir pieczenia wigilijnych ciast i ciasteczek, chcielibyśmy zaprosić Wasze pociechy do Iluzjonu, gdzie przez cały grudzień wyczarowywać będziemy cudowną przedświąteczną atmosferę! 

13 i 20 grudnia w naszym kinie odbędzie się Mikołajkowe czytanie przy ekranie podczas, którego pośmiejemy się z zabawnych i smakowitych dialogów bohaterów książki WIGILIA MAMY MU I PANA WRONY, a także wysłuchamy fragmentu wzruszającej opowieści świątecznej - PREZENT DLA CEBULKI, które głośno przeczyta doświadczona animatorka i edukatorka – Asia Kasztelaniec. Uczestniczące w spotkaniu dzieci nie tylko usłyszą, ale również zobaczą na dużym ekranie piękne ilustracje książek wydawnictwa Zakamarki oraz na bieżąco będą próbowały odgadnąć w jaki sposób potoczą się przygody literackich bohaterów. Podczas spotkania będziemy gorąco zachęcać dzieci do samodzielnego wykonywania prezentów. Ale to jeszcze nie koniec świątecznych atrakcji! Po spotkaniu mamy dla Was jeszcze jedną niespodziankę - seans pełnej humoru animacji - „Święty Mikołaj dla wszystkich” opowiadającej o spragnionych prezentów zwierzakach wyruszających na spotkanie z Mikołajem.

W naszym grudniowym programie nie zabraknie także innych filmowych propozycji. 19 i 27 grudnia naszych najmłodszych widzów zapraszamy na zestaw animacji pt. „Złota gwiazdka”, w którym to zobaczymy jak wyglądają świąteczne przygotowania bohaterów dobranocek takich jak: Miś Uszatek – „Choinka” czy Muminki – „Wieczór wigilijny”. W programie także ekranizacja jednego z najsłynniejszych opowiadań Karola Dickensa - „Opowieść wigilijna” w reżyserii Ronalda Neame oraz uwielbiany przez dzieci, magiczny film Wolfganga Petersena -„Niekończąca się opowieść”.

Stwórzmy wspólnie magiczne święta!

Do zobaczenia!  


 

O książkach:


 

Prezent dla Cebulki

tekst: Frida Nilsson

ilustracje: Maria Nilsson Thore

Wzruszająca opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Bożego Narodzenia, ale też o każdej innej porze roku!

Zbliża się Boże Narodzenie. Cebulka ma dwa marzenia: dostać pod choinkę rower i tatę. Mama mówi, że rower jest za drogi, i prosi Cebulkę, by wymyślił sobie jakiś inny prezent. Nie wygląda też na to, żeby mama chciała odszukać tatę Cebulki w dalekim Sztokholmie. Cebulka bierze sprawy w swoje ręce – tylko jak daleko można się posunąć, by zdobyć to, czego się pragnie?

Frida Nilsson znana jest z książki „Moja mama Gorylica”, a Maria Nilsson Thore z ilustracji do książek „Dziwne zwierzęta”, „Inna podróż” oraz „Sens życia”.

http://www.zakamarki.pl/index.php/prezent-dla-cebulki.html

 

 

 

Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony

tekst: Jujja Wieslander

ilustracje: Sven Nordqvist

Kolejna historia o Mamie Mu i Panu Wronie – tym razem w świąteczno-zimowej atmosferze. Czy Pan Wrona naprawdę musi sam sobie zrobić prezent pod choinkę, czy też znajdzie się ktoś, kto będzie o nim pamiętał w Wigilię?

Smakowite dialogi, niebanalny humor, wyraziste charaktery bohaterów oraz pełne zaskakujących szczegółów ilustracje sprawiają, że przy książkach o Mamie Mu i Panu Wronie dobrze bawi się cała rodzina.

http://www.zakamarki.pl/index.php/wigilia-mamy-mu-i-pana-wrony.html

 


 

O filmie:Święty Mikołaj dla wszystkich 
(Trippel Trappel Dierensinterklaas) reż. Paco Vink, Holandia 2014 65’

Już niedługo Gwiazdka – czas prezentów dla wszystkich dzieci. Ale co ze zwierzakami? Czy Mikołaj o nich zapomniał? A może po prostu o nich nie wie? Trzy młode zwierzaki postanawiają to zmienić i wyruszają na spotkanie z Mikołajem. Niosą ze sobą listę prezentów dla całej gromady swych przyjaciół. Jednak do Gwiazdki nie zostało już wiele czasu a droga jest długa i pełna niebezpieczeństw.

Film w polskiej wersji językowej.

 

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku: 6 – 10 lat
 

Bilety:15 zł

Kasa kina – (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Rezerwacje grupowe:

Julia Radziszewska, tel.: 22 845 50 74 wew. 114; e-mail: jradziszewska@fn.org.pl


 

Partnerzy:

 


Patroni:


 


 

Galeria