Zima w Iluzjonie – oferta dla grup zorganizowanych

19.01.2016

Już za chwilę rozpoczną się ferie – ulubiony czas w zimowym kalendarzu każdego ucznia. Z tej okazji kino Iluzjon przygotowało specjalną ofertę dla wszystkich dzieci spragnionych filmowych wrażeń!

Podczas przedpołudniowych seansów, w naszym kinie będzie można zobaczyć tak wspaniałe dziecięce produkcje jak: "Phantom Boy" – porywającą animację twórców nominowanego do Oscara "Kota w Paryżu" opowiadającą o chorym Leo, który W szpitalu zaprzyjaźnia się z policjantem Alexem i pomaga mu uchronić Nowy Jork przed zbliżającą się katastrofą. Inną wartą uwagi propozycją jest film – "Antboy", pełna uroku opowieść o chłopcu imieniem Pelle, który na skutek ukąszenia mrówki - uciekinierki z laboratorium, wchodzi w posiadanie nadzwyczajnej mocy. W naszej ofercie znajdzie się również film: "Tęcza" – nagrodzona m.in. główną nagrodą Dziecięcego Jury 3. Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach, niesamowita, podnosząca na duchu współczesna baśń osadzona w malowniczej scenerii Radżasthanu, przedstawiająca losy dziewczynki Pari, troskliwie opiekującej się niewidomym bratem – Chatu. Kolejnym tytułem jest pasjonujący film dokumentalny przeznaczony dla młodszej publiczności – "Mecz o wszystko" opowiadający o ugandyjskich chłopcach, którzy na przekór przeciwnościom losu, pragną zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligii Baseballowej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 


 

OPISY FILMÓW:


 

"Phantom Boy" (Phantom Boy) reż. Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol, Francja 2015 84’

11-letni nowojorczyk Leo ma pewien sekret. Choroba sprawia, że może opuszczać swoje ciało i przemieszczać się po mieście jako zjawa. W szpitalu zaprzyjaźnia się z policjantem Alexem, który trafił tam w wyniku urazu po starciu z gangsterem planującym przejęcie kontroli nad źródłem zasilania całego miasta. Leo i Alex muszą połączyć siły, wykorzystując niezwykłą umiejętność chłopca i doświadczenie śledcze policjanta, aby uchronić Nowy Jork przed katastrofą. Kolejna animacja twórców nominowanego do Oscara "Kota w Paryżu".

KATEGORIA WIEKOWA 9+

 

 

 

"Antboy" (Antboy) reż. Ask Hasselbalch, Dania 2013 77’

Pelle to dwunastoletni chłopiec, który czas w szkole spędza raczej samotnie, niekiedy nawet pada ofiarą szkolnych łobuzów. Jego życie zmienia się po ukąszeniu mrówki - uciekinierki z laboratorium. Ukąszenie powoduje, że chłopiec wchodzi w posiadanie nadzwyczajnej mocy. Niezwykłe zdolności Pelle odkrywa kolega ze szkoły, zaczytujący się w komiksach o superbohaterach. Postanawia uczynić z niego takiego superbohatera. Pelle staje się szanowany i lubiany, powstaje nawet szkolne przedstawienie na jego cześć. Jednak, jak zwykle bywa, wraz ze sławą przychodzi wielka odpowiedzialność. Chłopiec-mrówka będzie musiał stawić czoła porywaczowi i uratować przed nim miasto.

KATEGORIA WIEKOWA 8+

 

 

 

"Tęcza" (Dhanak) reż. Nagesh Kukunoor, Indie 2015 106’

"Tęcza" to piękna filmowa opowieść, osadzona w Radżastanie (północno-zachodnie Indie). 10-letnia Pari mieszka z 8-letnim bratem Chotu oraz wujkiem i ciotką w maleńkiej wiosce na wydmach. Chotu jest niewidomy, ale za to bystry i wesoły. Pari jest jego oczami i najlepszą przyjaciółką. Obiecała mu, że zanim chłopiec skończy 9 lat, odzyska wzrok. Podczas wyprawy do pobliskiej wioski Pari zauważa plakat z aktorem Shah Rukhim Khanem, który zachęca ludzi do zapisywania swoich oczu na liście organów do oddania. Pari jest przekonana, że Shah Rukh może pomóc jej bratu odzyskać wzrok, więc codziennie pisze do niego list, ale nie dostaje odpowiedzi, a zbliżają się dziewiąte urodziny Chotu. Pewnego dnia dowiaduje się, że Shah Rukh kręci film w miejscu, oddalonym o 300 km od jej wioski i postanawia spotkać się z nim osobiście.

KATEGORIA WIEKOWA 7+


 

 

"Mecz o wszystko" (Opposite Field) reż. Jay Shapiro, USA 2015 74’

Grupa ugandyjskich chłopców, 11- i 12-latków, na przekór przeciwnościom losu chce zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej. Przez ponad trzy lata Jay Shapiro towarzyszył drużynie baseballowej z Kampali w Ugandzie. Trener George Mukhobe i jego podopieczni to coś więcej niż sportowa drużyna. Poza boiskiem – to silna grupa wsparcia. Pomagają sobie i motywują do działania, a życie dzieciaków z Ugandy nie jest proste. Ich podróż po marzenie usłana jest chwilami pełnymi chwały, ale też bardzo gorzkimi rozczarowaniami. Wszystko to buduje w nich lojalność, hartuje przyjaźń i głębokie zrozumienie siebie nawzajem. Wielka pochwała sportu, jako siły wzmacniającej jednostki i społeczności.

KATEGORIA WIEKOWA 9+

 Informacje o seansach:

 

Seanse odbywać się będą w godzinach przedpołudniowych, ustalonych wcześniej z opiekunami grup.

 

Minimalna wielkość grupy: 45 osób

 

Ceny biletów: 15 zł

Opiekunowie wstęp wolny.
 

Zapisy:

Julia Radziszewska: jradziszewska@fn.org.pl, tel. 22 845 50 74 wew. 114

 

Galeria