21 maja zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu 'Kino/Teatr'

14.05.2013

21 maja zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu "Kino/Teatr" organizowanego przez Filmotekę Narodową i Teatr Narodowy. Zaprezentujemy głośny film Stanisława Różewicza "Drzwi w murze". Prelekcję wygłosi Michał Walczak.

Michał Walczak - dramatopisarz, reżyser. Autor kilkunastu sztuk, m.in.: Piaskownica, Podróż do wnętrza pokoju, Pierwszy raz, Dziwna rzeka, Kac, Kopalnia, Polowanie na łosia, Amazonia, Ostatni tatuś, Nocny autobus, Smutna królewna, O człowieku z Bogiem w szafie, Rekonstruktor oraz Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś, z których część sam wyreżyserował.

Więcej informacji: tutaj.

 

W sezonie 2012/2013 Teatr Narodowy i Filmoteka Narodowa zapraszają na trzecią edycję cyklu edukacyjnego Kino/teatr. Tym razem chcemy zastanowić się nad tym, jak kino opowiada o teatrze i teatralnej codzienności. W ramach cyklu prezentować będziemy  filmy pokazujące to, czego nie widać z perspektywy teatralnej widowni – kulisy życia zespołów teatralnych,  ich osobny, zamknięty świat funkcjonujący obok rzeczywistości, czy wreszcie samych twórców teatralnych, ich rozterki i pracę. Przed każdym pokazem komentarz wygłoszą ludzie teatru: reżyserzy, aktorzy, dramatopisarze.

Galeria