Mały Iluzjon – Klasyka Dzieciom

02.02.2018

Kino Iluzjon oraz Muzyka Łączy przedstawiają serię interaktywnych koncertów rodzinnych z cyklu Mały Iluzjon – Klasyka Dzieciom.

Przed nami, ostatnie w tym roku szkolnym, koncerty. Każdy koncert będzie inny. Inny temat, opowieść lub bajka wprowadzi dzieci w świat muzyki. Grana będzie muzyka klasyczna, rozrywkowa i filmowa. Podczas koncertu dzieci mają okazję aktywnie słuchać muzyki poprzez śpiewanie, klaskanie, poruszanie się lub tańczenie oraz granie na instrumentach perkusyjnych. Każdy koncert zawiera interaktywne zabawy muzyczne. Poczas każdego koncertu słuchamy dźwięków pianina i skrzypiec oraz mamy zaskakującego gościa.

 


Program

  • 18 marca – „Wschodnie muzyczne opowieści”
    Gościem specjalnym będzie Barbara Medinger, która zagra dla nas na wyjątkowo wschodnim instrumencie czyli na domra.
  • 15 kwietnia – „Muzyczna Japonia”
    Posłuchamy jakońskiej harfy, czyli koto, w wykonaniu Katarzyny Karpowicz. 

  • 17 czerwca – „Muzyka Gór”
    Naszym gościem będzie Marcin Żarnecki, muzyk ludowy z Nowego Targu, który zagra nam na gajdach, fletach i cymbałach karpackich.

 

Wszystkie koncerty są grane dwa razy o godzinie 10:00 i 11:30.

Koncerty prowadzą:

Eva Piłat, urodzona w Wenezueli, jest pianistką, muzykoterapeutką, pedagogiem muzycznym. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, prowadząc zajęcia z nauki gry na fortepianie oraz zajęcia grupowe umuzykalniające i z muzykoterapii w szkołach muzycznych, żłobkach, przedszkolach i ośrodkach terapeutycznych, zarówno z dziećmi zdrowymi jak i niepełnosprawnymi. Koncertowała w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Jest założycielką firmy Evana Studio prowadzącą działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną od 2011r.

Anna Martyniuk-Tofiluk, urodziła się w 1982 roku w Białymstoku, pianistka, magister sztuki,  absolwentka Akademii Muzycznej im.F.Chopina w Warszawie. Ukończyła Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne UMFC oraz Podyplomowe Studia Menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim. Koncertowała w kraju i zagranicą, występowała również jako solistka grając z orkiestrą. Wykonuje muzykę kameralną w duecie ze skrzypcami (duet Clair de Lune). Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel fortepianu w Warszawskiej Szkole Muzycznej oraz w Zespole Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznej nr.3 im.G..Bacewicz w Warszawie. Obecnie prowadzi własną klasę fortepianu. Zajmuje się również improwizacja fortepianową oraz aranżacją. Poza klasyką interesuje się muzyką rozrywkowa i jazzową. Jej pasją jest praca z drugim Człowiekiem. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci.

Anna Natalicz – skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi, magister sztuki [dyplom z wyróżnieniem], pedagożka, certyfikowana instruktorka zajęć umuzykalniających metodą E.E.Gordona, nauczycielka muzyki w Gimnazjum im T.Reytana w Warszawie, mama 3,5 letniej córki. Współpracuje z różnymi orkiestrami, m.in. Sinfonia Iuventus, Radomska Orkiestra Kameralna. Wykonuje muzykę kameralną w duecie z tradycyjnym japońskim instrumentem koto (Nishi no Onkyo) oraz fortepianem (Clair de Lune). Prowadzi zajęcia umuzykalniające metodą Edwina E. Gordona w Królikarni, Teatrze Ochoty, w przedszkolach i żłobkach.

 

Bilety i rezerwacje

Ceny biletów: 20 złotych od osoby. Dzieci do pierwszego roku życia wchodzą bezpłatnie.

Rezerwacje: tel. (22) 848 33 33 |  iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Galeria