Misiowe Poranki – Jubileuszowy XV Sezon

12.09.2018

Misiowe Poranki to niepowtarzalna okazja do ciekawego, twórczego i rodzinnego spędzenia sobotnich przedpołudni w kinie Iluzjon. Już od 15 lat zapraszamy do wspólnej zabawy. Na początek proponujemy krótki pokaz znanych i cenionych polskich bajek, takich jak „Reksio”, „Bolek i Lolek” i wiele innych. Po projekcji Misiowi Przyjaciele zapraszają do aktywnej rodzinnej zabawy z Misiem. Różnorodność zajęć i dodatkowe atrakcje pozwalają spędzić weekendowe przedpołudnia w miłej, rodzinnej atmosferze. Dodatkowo dzieci dostają na zajęciach Misiowy Paszport, w którym zbierają pieczątki, a po ich skompletowaniu odbierają nagrody z kuferka prezentów od naszych przyjaciół: firm Granna, Nasza Księgarnia, Nova Era.

Zajęcia odbywają się w sobotę o godz. 12.00 i są adresowane do dzieci w wieku od 3 do 7 lat.  

Czas trwania to 1,5 godziny: polskie bajki (30 minut) i zabawy (ok. 60 minut).

Aktualny plan zajęć znajduje się również na stronie internetowej www.misioweporanki.pl.

 


mat. promocyjne

 

PLAN ZAJĘĆ:

 

WRZESIEŃ


 • 22.09 INAUGURACJA XV SEZONU MISIOWYCH PORANKÓW – RODZINNE ZABAWY I NIESPODZIANKI

Zapraszamy na inaugurację sezonu Misiowych Poranków w Kinie Iluzjon. Na początku krótki pokaz polskich bajek po których na dzieci czeka mnóstwo zabawy. Misiowi Przyjaciele wiedzą jak dbać o dobre wspomnienia, dlatego przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Każdy uczestnik otrzyma Misiowy Paszport, w którym będziemy zbierać pieczątki za zajęcia. Tradycyjnie pierwsze zajęcia po wakacjach upamiętnimy wspólnym wpisem do Misiowego Pamiętnika. Jeżeli pogoda dopisze nie zabraknie też ogromnych baniek mydlanych.

 

 • 29.09 ODKRYWAMY SKARBY JESIENI  TEMATYCZE ZABAWY I WARSZTATY PLASTYCZNE

Już czas wyruszyć na poszukiwanie tajemnicy ukrytej w jesiennych liściach. Misio zostawił zagadki i wskazówki, które doprowadzą nas do celu. Na drodze napotkamy liczne jesienne rodzinne zadania. Nie zabraknie śmiechu i owocnej współpracy. Zapraszamy na rodzinne spotkanie z jesienną przygodą. Odliczamy chwile do spotkania Trzy, dwa, jeden start!

 

PAŹDZIERNIK


 • 6.10 MAŁY CHEMIK  INTERAKTYWNY POKAZ DOŚWIADCZEŃ CHEMICZNYCH

Zapraszamy do misiowego laboratorium. Podczas zajęć czeka nas wyjątkowa niespodzianka: pokaz chemicznych doświadczeń w którym główną rolę odegrają rodzice i dzieci pod okiem naszych misiowych profesorów. Niezwykłe eksperymenty nie tylko wywołają falę uśmiechu, ale i dostarczą niesamowitych wrażeń.

Zajęcia dla dzieci 4-8 lat z opiekunami 

 

 •  13.10 NA DZIKIM ZACHODZIE  INSCENIOWANA ZABAWA W KOWBOJKI I KOWBOJÓW

Zapraszamy do inscenizowanej zabawy wszystkich miłośników Dzikiego Zachodu. Przed nami nie lada zadanie. Groźny opryszek Pif-Paf uciekł z więzienia. Bolek i Lolek pomogą nam odważnie wyruszyć za nim w pogoń. Poprzez prerię, kaniony i skaliste góry niezmordowani wytropimy zbiega i oddamy go w ręce szeryfa. 

 

 • 20.10 MISIO MUZYKANT  RODZINNE ZABAWY UMUZYKALNIAJĄCE

Nasz Miś wzywa wszystkich małych artystów do pomocy za kilka chwil ma się odbyć misiowy koncert a my zgubiliśmy partyturę. Musimy Was prosić o pomoc i odszukać wszystkie zagubione nutki. Wiemy, że rychło w czas dokończymy przygotowania do koncertu. Publiczność jak zwykle czeka na wspaniałe występy. Owacje na stojąco gwarantowane. 

 

 • 27.10 UKRAIŃSKI MISIOWY PORANEK
Misiowi Przyjaciele już po raz trzeci zapraszają do rodzinnej zabawy podczas Festiwalu Filmowego UKRAINA! w kinie Iluzjon. Na początku zostaną wyświetlone krótkie bajki polskie i ukraińskie, po których animatorzy z Misiowych Poranków zaproszą dzieci do międzynarodowej zabawy. Podczas zajęć zostanie stworzona wspólna flaga z odrysowanych dłoni, dzieci poznają ciekawe słowa w języku ukraińskim, jak również rozwiążą językowe zagadki. 


LISTOPAD – BRAK ZAJĘĆ

 

GRUDZIEŃ


 • 1.12 ŚWIĄTECZNA WYLICZANKA  RODZINNE ZABAWY I WARSZTATY PLASTYCZNE

Zaczynamy przygotowania do świąt. Czekają nas świąteczne porządki, rodzinne zabawy i zimowe zagadki. Nie zabraknie warsztatowej pracy plastycznej podczas której wykonamy świąteczny zegar odmierzający czas do Bożego Narodzenia.

 

 • 15.12 ŚWIĄTECZNE WARSZTATY OZDÓB CHOINKOWYCH I ZABAWY UTRWALAJĄCE TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE

Zapraszamy do twórczej zabawy. Święta tuż, tuż, czas przygotować ozdoby choinkowe. Najpiękniejsze to te, które wspólnie wykonamy w rodzinnym gronie. Podczas Misiowych Poranków przypomnimy sobie tradycje bożonarodzeniowe i jak co roku wykonamy piękne ozdoby, które dzieci z dumą wieszają na domowej choince.

 

STYCZEŃ


 • 12.01 RODZINNE WARSZTATY TWORZENIA MASEK KARNAWAŁOWYCH

Wiemy jak bardzo lubicie karnawałowe taneczne zabawy, dlatego wykorzystamy każdą okazję by trochę potańczyć. Na początku krótki pokaz polskich bajek, po których  porozmawiamy o tradycjach karnawałowych. Nie zabraknie rodzinnych tanecznych zabaw i kolorowych świateł. Dodatkowo podczas zajęć plastycznych stworzymy karnawałowe nakrycia głowy. 

 

 • 19.01 ZAJĘCIA SPECJALNE: POKAZ MAGIKA KONRADA DLA DZIECI

W kinie zabawa! Magii to czas, niech czary-mary królują wśród Nas!”. W tym dniu zaprosiliśmy specjalnego gościa  Magika Konrada, który zabierze wszystkich Misiowych Przyjaciół w świat magii i czarów. Jeżeli chcielibyście poczarować to nadarza się ku temu idealna okazja ponieważ wielu z nas będzie miało okazję pomóc iluzjoniście, nauczyć się czarów, przytrzymać różdżkę, a nawet wypowiedzieć zaklęcie! Wszystko to w przezabawnej atmosferze, kreowanej po to, by bawić się na całego z rodzicami i najbliższymi! Do zobaczenia!

 

 • 26.01 MISIOWI PIRACI  INSCENIZOWANA ZABAWA W POSZUKIWANIE SKARBU (ferie zimowe)

Ahoj piraci! Zapraszamy na pokład. Wypływamy na pełne morze. Na początku krótki pokaz polskich bajek o piratach i morzu. Później odrzucamy cumy i wypływamy na głębie przy dźwiękach szant. Podczas zabawy będziemy zdobywać pirackie sprawności, a dzięki odnalezionej mapie poszukamy skarbu pirata Haka. Wykonamy liczne zadania by zdobyć skarb, przeżyjemy też sztorm na morzu. Żadne zasadzki nie przeszkodzą nam w wykonaniu zadania. Zbierajcie siły do zabawy. Widzimy się na morskich Misiowych Porankach! Ahoj!

 

LUTY


 • 2.02 FAMILY ZUMBA – WARSZTATY TANECZNE (ferie zimowe)

Z doświadczenia wiemy, że dzieci mają niespożyte pokłady energii i uwielbiają tańczyć. Dla wszystkich Misiowych Przyjaciół przygotowaliśmy wyjątkowe taneczne zajęcia, które mogą być początkiem tanecznej pasji. Podczas zajęć doświadczona instruktorka tańca poprowadzi zabawy w klimacie zumby. Czekamy na Was na Misiowych Porankach i serdecznie zapraszamy do tanecznej zabawy!

 

 • 9.02 BAŁWANKI W RIO – WSPÓLNE RODZINNE ENERGETYCZNE ZABAWY (ferie zimowe)

Zapraszamy do karnawałowej zabawy w środku zimy. Podczas zajęć nie zabraknie tańca hula, zabawy w limbo i kwiecistych naszyjników. Temperaturę podniosą żywiołowe rodzinne zabawy i tropikalna muzyka.

 

 • 16.02 WALENTYNKOWE SERDUSZKO – RODZINNE WARSZTATY TWORZENIA MOTANEK

Walentynki to czas w którym Misiowi Przyjaciele powtarzają sobie co to są dobre uczynki. Kiedy kogoś kochamy to staramy się naszymi uczynkami podarować dobre serce innej osobie. Podczas zajęć nie zabraknie zagadek, ale i warsztatowej pracy plastycznej podczas której w rodzinnym gronie wykonamy motankę  maskotkę wykonaną z gałganków.

 

 • 23.02 GRAMY Z BUM BUM RURKAMI – RODZINNE ZABAWY UMUZYKALNIAJĄCE

Zapraszamy na wyjątkowe Misiowe Poranki, podczas których nie zabraknie zabawy z grającymi bum bum rurkami i występów na scenie dla naszych najbliższych. Każdy Misiowy Przyjaciel to mały artysta. Regularnie ćwiczymy piosenki i występy na scenie. Owoce naszej pracy prezentujemy podczas występów na Misiowych Porankach, po których dostajemy gromkie brawa od publiczności. Od lat wiemy, że są to najważniejsze owacje w życiu. 

 

MARZEC


 • 2.03 ŚWIETLNO-BAŃKOWY OSTATKOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

Z okazji karnawału zapraszamy wszystkie dzieci na wyjątkowy rodzinny bal przebierańców. Tego dnia na Misiowych Porankach nie zabraknie śmiechu i zabawy, kolorowych świateł, tańców i przeróżnych przebierańców! Będzie jeszcze bardziej wesoło i kolorowo niż zwykle. Poza tym zabawy taneczne z animatorami i losowanie nagród. W tym szczególnym dniu razem z Misiem zapraszamy do tańca w strojach karnawałowych.

 

 • 9.03 KAMELEON  ZABAWY Z KOLORAMI

Podczas Misiowych Poranków pobawimy się kolorami. Czeka na nas mnóstwo zagadek, kolorowych zabaw i niespodzianek. Podczas warsztatów plastycznych wykonamy kameleona, który będzie zmieniał kolory. Na zakończenie czeka na wszystkich niezwykła niespodzianka taniec w otoczeniu miliona baniek mydlanych.

 

 • 16.03 KOCHAMY DINOZAURY  INSCENIZOWANA RODZINNA PREHISTORYCZNA ZABAWA

Czy wiecie dlaczego wyginęły dinozaury? A czy wszyscy wiemy jak się nazywały? Aby się o tym przekonać zapraszamy wszystkich na prehistoryczne Misiowe Poranki. Na początku zapraszamy na wykopaliska. Podczas zajęć zbudujemy także i uruchomimy niezwykły Wehikuł Czasu, nie zabraknie prehistorycznych przygód i ucieczki przed Tyranozaurem Rexem. Na zakończenie podczas zajęć plastycznych każdy wykona swojego własnego dinozaura.

 

 • 23.03 WIOSNA W OGRÓDKU  SADZIMY ROŚLINKI

Z okazji pierwszego dnia wiosny porozmawiamy o porach roku i pobawimy się w ogrodników. Nie zabraknie tematycznych zabaw i zagadek. Podczas zajęć plastycznych wykonamy ozdobną doniczkę, w której zasadzimy naszą roślinę. 

 

 • 30.03 MALI PODRÓŻNICY – W 80 MINUT DOOKOŁA ŚWIATA – ZABAWY I SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Zapraszamy do udziału w wyjątkowych zajęciach, podczas których odwiedzi nas gość specjalny. Podróżnik opowie nam o swoich licznych przygodach w różnych stronach świata. Będzie to spotkanie wyjątkowe ponieważ podczas zajęć nie zabraknie również rodzinnych zabaw i zadań małego podróżnika.

 

KWIECIEŃ


 • 13.04 WIELKANOCNE ZABAWY I TWORZENIE ŚWIĄTECZNYCH PALEMEK

Pisanki, kraszanki, drapanki jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek. W ten wyjątkowy czas przypomnimy sobie polskie tradycje wielkanocne. Nie zabraknie świątecznych zabaw i palemek, ale będą to dzieła wyjątkowe. Przyroda budzi się do życia, nabiera barw i kolorów dlatego nasze palemki ozdobią tradycyjne samodzielnie wykonane krepinowe kwiaty.

 

 • 27.04 Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Otaczająca nas ziemia jest bezcennym skarbem, dlatego każdy z nas powinien być z ekologią za pan brat. Podczas Misiowych Poranków dowiemy się jak powinniśmy chronić nasze wspólne środowisko i co pomaga a co szkodzi naszej planecie. Na początku krótki pokaz bajek. Później ekologiczne zabawy. Podczas warsztatów plastycznych wykorzystamy ekologiczne skarby do stworzenia prawdziwego arcydzieła.

 

MAJ


 • 11.05 RODZINNY TEATRZYK KUKIEŁKOWY  INSCENIZOWANA RODZINNA ZABAWA

Tym razem na Misiowych Porankach pobawimy się w teatr. Wykonamy liczne zadania aktorskie pod okiem naszego reżysera. Razem z rodzicami i naszym Misiem stworzymy niezapomniane kukiełkowe przedstawienie, a na zakończenie podczas zajęć plastycznych stworzymy własny teatrzyk kukiełkowy. 

 

 • 18.05 INDIAŃSKA PRZYGODA  INSCENIZOWANA RODZINNA ZABAWA

Wzywamy na rodzinną radę plemienia. Podstępne blade twarze zabrały totem nasz. Lecz my z plemienia misia ich śladem podążymy, na tropie wielkiej przygody wszystkie  zadania spełnimy. By pióropusze nasze kolorem się mieniły i dumnie przed odzyskanym totemem, wspólnie indiański taniec tańczyły. Zapraszamy do rodzinnej indiańskiej zabawy.

 

 • 25.05 15. URODZINY MISIA – URODZINOWA JUBILEUSZOWA ZABAWA MISIOWYCH PRZYJACIÓŁ

INTERAKTYWNY KONCERT DLA DZIECI, BAŃKI MYDLANE, GOŚCIE SPECJALNI, LOSOWANIE NAGRÓD

Na zakończenie XV sezonu zapraszamy na wyjątkowy piknik, podczas którego nie zabraknie gości specjalnych, niespodzianek i podsumowania naszej wieloletniej artystycznej pracy z dziećmi.

 


 

Bilety i rezerwacje

Cena biletów na zajęcia  15 zł; 

Spotkania: 06.10 MAŁY CHEMIK; 19.01 POKAZ MAGIKA KONRADA; 16.02 WALENTYNKOWE SERDUSZKO; 2.03 OSTATKOWY BAL; 30.03 MALI PODRÓŻNICY; 6.04 MISIOWE POCZYTANKI; 25.05 URODZINY MISIA – 20 zł

Kup bilet online lub w kasie kina Iluzjon na 30 minut przed zajęciami lub na stronie www.misioweporanki.pl

Więcej informacji na: www.misioweporanki.pl

 

 

Galeria