Dzień Dziecka

15.05.2019

Dzień Dziecka będziemy świętować w kinie Iluzjon już od rana. Na dobry początek dnia zaprezentujemy kultowe bajki legendarnej łódzkiej wytwórni filmowej „Se-Ma-For”. Przygody kota Filemona czy Zaczarowany ołówek to niezwykła okazja dla rodziców do podzielenia się ze swoimi pociechami wspomnieniami i wyjątkowymi, ponadczasowymi historiami swojego dzieciństwa. W południe zapraszamy na zabawne animacje Nicka Parka, czyli przygody Wallace’a i jego nieustraszonego psa Gromita.

 

Punkt kulminacyjny programu to pokaz Brzdąca, wzruszającego i niezwykle zabawnego pełnometrażowego filmu Charlesa Chaplina, z muzyką na żywo w wykonaniu Michała Załęskiego.

Na koniec tego niezwykle bogatego Dnia Dziecka w Iluzjonie, już wieczorem – coś tylko dla dużych, wiecznych dzieci. Film, który już po pierwszym pokazie w Cannes zdobył status kultowego hitu – Mordercza opona. Tytułowa bohaterka, podąża tropem tajemniczej kobiety, likwidując każdego, kto stanie na jej drodze. Autor i reżyser, filmowiec i kompozytor, Quentin Dupieux (znany także jako producent muzyczny Mr. Oizo), ujawnia w tym osobliwym dziele szczególne poczucie humoru i przedziwną wyobraźnię. Udowadnia, że w kinie wszystko już było i ciągle wszystko jest możliwe. Zapraszamy widzów, którzy nie wyrośli i nie dojrzali za bardzo.

Na sali Mała Czarna – Retrokino familijne – zapraszamy dzieci już od lat 8. Komedię ABC miłości (w której ważną rolę odgrywa mała Basia), poprzedzi kilka krótkich przedwojennych kronik o zwierzętach.

Tego dnia w Iluzjonie dodatkową atrakcją dla najmłodszych będą warsztaty robienia zdrowej, odżywczej lemoniady, przygotowane i prowadzone przez Iluzjon Café Bar, a także specjalnie zaaranżowana z okazji Dnia Dziecka Iluzjonowa artystyczna strefa zabaw.

Wydarzenie jest organizowane w ramach 4. Tygodnia Dziecka w Warszawie oraz Bajkowego Dnia Dziecka (projekt organizowany przez Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych)

 

 

 

Zapraszamy serdecznie!

 

Program

01.06.2019, godz 11:00
Sala Stolica
Kocia aria
Kocie drogi
Jak pies z kotem
Latawiec Kajtka
Wakacje z duchem
     
01.06.2019, godz 12:00
Sala Stolica
Cała naprzód
Szalony pociąg
Podwodny skarb
Nocny spacer
Autostopem do miasta
     
01.06.2019, godz 13:00
Sala Stolica
     
01.06.2019, godz 13:45
Sala Stolica
     
01.06.2019, godz 14:30
Sala Stolica
     
01.06.2019, godz 16:00
Sala Mała Czarna
Informacje dodatkowe przed filmem pokaz przedwojennych kronik o zwierzętach
     
01.06.2019, godz 18:00
Sala Stolica
Muzyka muzyka na żywo: Michał Załęski
     
01.06.2019, godz 20:00
Sala Stolica
     

 

Bilety 

Seanse popołudniowy i wieczorne w wyjątkowej cenie – biletów ulgowych dla dzieci, a także dorosłych; poranne i południowe pokazy dla dzieci, małych i dużych, oraz ich opiekunów – w cenie 10 zł.

Filmy z cyklu Wallace i Gromit: cena na pojedyncze filmy – 10 zł lub karnet (do kupienia w kasie kina) na 3 części – 20 zł

 

Bajkowy Dzień Dziecka – informacje

W  dniach 30 maja – 2 czerwca 2019 kina zapraszają najmłodszych widzów oraz ich bliskich na wspólną wyprawę do Krainy Baśni. W programie historie pełne marzeń, śmiechu, przygód i przyjaźni zaskakujące jakością obrazu i dźwięku. Najstarsi widzowie będą mogli odkryć ich urok na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z Gapiszonem, Misiem Uszatkiem ze Smokiem Barnabą. Akcja Bajkowy Dzień Dziecka odbędzie się w kilkudziesięciu kinach niezależnych działających w ramach Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Zachęcamy do obejrzenia spotu i wspólnej baśniowej przygody.

Znajdź swoje kino na kinastudyjne.pl oraz wydarzeniu FB

Dzięki zrekonstruowanym  cyfrowo bajkom najmłodsi widzowie  będą mieli możliwość  na spotkanie nowych bohaterów z dawnych kart.  Perły polskiej animacji zachwycają czystości obrazu i dźwięku w jakości pozwalającej na pełne oddanie zamysłu i wirtuozerii twórców.

Bajkowy Dzień Dziecka to propozycja nowoczesnej edukacji filmowej adresowanej do najmłodszych. Wychodzi na przeciw potrzebie kontaktu z dzieci z filmem jako dziełem sztuki już od najmłodszych lat.  Z myślą o wymagających widzach propozycje filmowe zostały przygotowane przez kina, jako lokalnych animatorów kultury, w atrakcyjnej oprawie.  

Galeria