9.06 | Gra miejska „Krok po kroczku odkrywamy Mokotów”

22.05.2019

Już 9 czerwca odbędzie się gra miejska „Krok po kroczku odkrywamy Mokotów”. Gra skierowana jest do rodzin z dziećmi w wieku 5-9 lat. Na grę zapraszamy wszystkich, którzy lubią zagadki, tajemnicze wskazówki i wspólną zabawę. W czasie zabawy jej uczestnicy poznają ciekawe miejsca i usłyszą wiele interesujących historii. Każda drużyna otrzyma kartę gry i mapę, na podstawie której będzie poszukiwać punktów ukrytych na mokotowskich uliczkach. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki, a najlepszym zespołom wręczone zostaną nagrody. Ale to nie wszystko! Tuż po grze na wszystkich uczestników będzie czekała specjalna niespodzianka zorganizowana przez Kino Iluzjon! :)


Uczestnicy gry:

  • zdobędą tajemnicze przedmioty i odznaki;
  • rozszyfrują zakodowane wiadomości;
  • odnajdą informacje ukryte w książkach;
  • poznają nietypowe historie mokotowskich ulic i zaułków;
  • poszukają wiadomości pozostawionych przez tajemniczego przewodnika;
  • rozwiążą wiele zagadek;
  • odkryją skąd się wzięły nazwy mokotowskich ulic;
  • poszukają zaginionych bohaterów z bajek.

Udział w grze jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc. Liczba miejsc ograniczona.

Kiedy: 9 czerwca (niedziela). Gra odbędzie się w godzinach 10.30-13.00 (ale zarezerwujcie czas do godziny 14.00, żeby móc skorzystać z naszej niespodzianki) :)

Gdzie: start gry w Kinie Iluzjon

Dla kogo: dla rodzin z dziećmi (zapraszamy szczególnie dzieci w wieku 5-9 lat).

Jak się zapisać: na grę obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie internetowej Fundacji RoRo: http://www.fundacjaroro.org/ (w zakładce „Kalendarz”)

Grę poprowadzi Ania Lipiec – licencjonowana przewodniczka, organizatorka spacerów oraz gier miejskich dla dzieci i dorosłych. Jej największą pasją jest Warszawa i wszystko co z nią związane. Współprowadzi bloga DzienDobryWarszawo.pl, na którym pisze o codziennym życiu w mieście, pokazuje ciekawe miejsca i opowiada historie o dawnej Warszawie.

UWAGA! W przypadku brzydkiej pogody gra zostanie przełożona na inny termin.


Gra jest częścią projektu „Przestrzeń dla rodziny – warsztaty, zajęcia, spacery i gra miejska”, realizowanego w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2019.

Partnerem gry jest Kino Iluzjon – kino Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Więcej informacji na stronie www.fundacjaroro.org.

Galeria