Lato w mieście w Kinie Iluzjon | Bezpłatne pokazy „Zaczarowanego ołówka”

27.05.2024

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczestników akcji „Lato w Mieście” do kina Iluzjon na bezpłatne pokazy filmów, z serii „Zaczarowany ołówek”.Seanse

  • 9.07, godz. 11.00
  • 16.07, godz. 11.00
  • 23.07, godz. 11.00
  • 30.07, godz. 11.00
  • 6.08, godz. 11.00
  • 13.08, godz. 11.00
  • 20.08, godz. 11:00
  • 27.08, godz. 11.00

Zasady uczestnictwa

W treści zgłoszenia prosimy o wpisanie terminu seansu, kontaktu do koordynatora akcji „Lato w Mieście” oraz planowaną liczbę uczestników.

Liczba miejsc ograniczona.

Rezerwacja grupowa: kasa.iluzjon@fina.gov.pl

Opisy filmów

Małpie figle” (odc. 32), reż. Alina Kotowska, 10 min, 1975, Polska

Nasi bohaterowie, Piotrek i jego wierny piesek, odkrywają tajemniczy las, w którym mieszkają psotne małpy. Podczas spaceru przez gęste drzewa i wijące się ścieżki, natrafiają na grupę małp, które uwielbiają figle i złośliwe żarty.

„Safari z kamerą” (odc. 33), reż. Ludwik Kronic, 10 min, 1975, Polska

W tym ekscytującym odcinku „Zaczarowanego ołówka" nasi bohaterowie wybierają się na pełne przygód safari. Uzbrojeni w zaczarowany ołówek i kamerę, odkrywają fascynujący świat dzikiej przyrody. Podczas swojej podróży spotykają egzotyczne zwierzęta i Cprzeżywają niezapomniane przygody, uwieczniając wszystko na filmie. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem – bohaterowie muszą stawić czoła nieoczekiwanym wyzwaniom i pokazać swoją odwagę oraz pomysłowość. Czy uda im się bezpiecznie wrócić do domu z niezwykłymi nagraniami?

„Niespodziewana wizyta” (odc. 35), reż. Zbigniew Czernelecki, 10 min, 1975, Polska

Piotrek i jego wierny piesek przeżywają nieoczekiwane spotkanie. Pewnego spokojnego popołudnia, gdy Piotvrek jest zajęty rysowaniem w swoim pokoju, do drzwi puka tajemniczy gość. Okazuje się, że to stary przyjaciel Piotrka, którego nie widział od wielu lat.

 „Pojedynek w buszu” (odc. 37), reż. Ireneusz Czesny, 10 min, 1976, Polska

Piotrek i jego wierny piesek trafiają do dzikiego buszu, gdzie zostają wplątani w konflikt między dwoma zwierzęcymi klanami. W sercu buszu, gdzie roślinność jest gęsta, a zwierzęta niezwykle różnorodne, nasi bohaterowie muszą użyć zaczarowanego ołówka, aby przywrócić pokój.

 „Macki ośmiornicy” (odc. 30), reż. Ludwik Kronic, 10 min, 1974, Polska

Piotrek i jego wierny piesek wyruszają na morską przygodę. Podczas nurkowania w głębinach oceanu natrafiają na gigantyczną ośmiornicę, która przez przypadek wplątuje się w sieci rybackie. Piotrek, widząc zwierzę w potrzebie, postanawia użyć zaczarowanego ołówka, aby uwolnić ośmiornicę.

 „Dwa do zera” (odc. 34), reż. Ryszard Szymczak, 10 min, 1975, Polska

Piotrek i jego wierny piesek stają przed sportowym wyzwaniem. Miejscowa drużyna piłkarska traci na morale po serii porażek i prosi Piotrka o pomoc w przygotowaniach do decydującego meczu. Dzięki zaczarowanemu ołówkowi, Piotrek rysuje niezwykłe urządzenia treningowe oraz magiczne piłki, które pomagają drużynie w doskonaleniu umiejętności.


Galeria