Promocja boxu DVD 'Oblicza fotografii'

09.10.2013

19 listopada kino Iluzjon, Against Gravity oraz Akademia Fotografii zapraszają na promocję boxu DVD "Oblicza fotografii".

W ramach wieczoru odbędzie się pokaz specjalny filmu „Nowojorska ulica w obiektywie” reż. Cheryl Dunn.

Wprowadzenie do filmu wygłosi Witold Orski - wykładowca w Akademii Fotografii, artysta i kurator w galerii Czułość, współpracuje z Miesiącem Fotografii w Krakowie. Były współpracownik magazynów: Aktivist, ELLE, Exklusiv, Kmag, Natemat.pl, PULP, WAW, Wysokie Obcasy.

Po filmie odbędzie się panel dyskusyjny na temat fotografii ulicznej.

W panelu udział wezmą wykładowcy Akademii Fotografii: Wojtek Gadomski i Rafał Siderski oraz Tomasz Wiech należący do kolektywu un-posed!

Prowadzenie Witold Orski.

 

Po projekcji zapraszamy do wzięcia udziału w foto-akcji organizowanej przez Akademię Fotografii.

FOTOakcja

Przed i po pokazie filmu zapraszamy widzów Iluzjonu do FOTOakcji organizowanej przez Akademię Fotografii. Na zdjęciach wykonanych instaxem przed filmem, rysownik będzie dorysowywał grafikę. Co z tego wyjdzie? Przekonajcie się sami już 19 listopada!
Wszyscy, którzy wezmą udział w akcji otrzymają zdjęcia na pamiątkę.

 

Nowojorska ulica w obiektywie

(Everybody Street) 83 min., USA 2013

realizacja: Cheryl Dunn

Hołd złożony zanikającej dziś sztuce fotografii ulicznej. Autorka rozmawia z największymi jej gwiazdami, z niedowierzaniem słuchając opowieści o wielogodzinnym czekaniu i wytrwałości godnej myśliwych. Cheryl Dunn, która sama jest fotografem, zwraca swój obiektyw na gwiazdy fotografii ulicznej. Różne strategie służą jednemu celowi: uchwycić ten jeden, ulotny moment.

20:00
Rezerwacja/zakup biletu
Nowojorska ulica w obiektywie
USA, 2013
Informacje dodatkowe Premiera boxu "Oblicza fotografii"; wprowadzenie do filmu wygłosi Witold Orski

 

Bilety w cenie 14-16 zł do nabycia w kasie kina Iluzjon

Rezerwacje: 22 462 72 60; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

 

Dołącz do nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/510427679053134/?context=create#


BOX DVD „OBLICZA FOTOGRAFII”

Wyjątkowy zestaw 5 filmów o fotografach i ich twórczości:

„Anton Corbijn. Na wylot”
„Bert Stern. Prawdziwy Madman”
„Dziennik z podróży”
„Fotograf wojenny”
„Nowojorska ulica w obiektywie”
PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL co roku poświęca wiele miejsca w swym programie filmom o sztuce. Od 2011 roku organizowany jest konkurs o nagrodę Doc Art dla „Najlepszego filmu o sztuce”, a najlepsze filmy dokumentalne poświęcone artystom i ich dorobkowi pokazywane są w specjalnej sekcji „Wena i Muza – Free Your Mind” cieszącej się dużym zainteresowaniem widzów.

Wśród filmów o sztuce, często przewijającym się tematem są fotografowie i ich twórczość. Popularność tej tematyki wśród widzów festiwalu PLANETE+ DOC skłoniła organizatorów do stworzenia w 2013 roku oddzielnej sekcji filmowej „Oblicza fotografii”, w której pokazane zostały filmy m.in. Raymonda Depardona i Claudine Nougaret („Francuski dziennik”), Klaartje Quirijns („Anton Corbijn. Na wylot”) oraz Krzysztofa Kowalskiego („Czarna skrzynka” o Tomaszu Tomaszewskim).

PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL od lat ściśle współpracuje z firmą Canon, liderem wśród producentów sprzętu fotograficznego, organizując wspólnie konkurs dla twórców najlepszego obrazu w filmie i przyznając nagrodę Canon Cinematography Award. W 2013 roku festiwal PLANETE+ DOC po raz pierwszy nawiązał współpracę z jednym czołowych międzynarodowych wydarzeń w dziedzinie fotografii artystycznej w Polsce – Miesiącem Fotografii w Krakowie.

Czy filmy o fotografach mogą być ciekawe? Czy nie chodzi w ich pracy właśnie o to, żeby nie wiedzieć, co jest po drugiej stronie? Niekoniecznie. Bo autorzy „decydujących momentów” pokazywanych na PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL udowadniają, że żeby uchwycić właśnie to „coś”, liczy się całe życie. Zaangażowania, poświęcenia, zamieszania… (Aga Kozak)

Właśnie z myślą o miłośnikach filmu i fotografii organizatorzy festiwalu PLANETE+ DOC postanowili stworzyć w serii wydawnictw DVD „Oblicza” boks DVD „Oblicza fotografii” prezentujący najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat poruszające tematykę związaną z fotografią.

Box do kupienia w księgarni kina Iluzjon. 

Galeria