A w nim: Pilch, Ejiofor, Bobbitt, von Trotta, Fedorczenko, DiCaprio i von Trier.
Na start: „Dziesiątka KINA”, czyli ranking ubiegłorocznych premier ułożony przez 24 krytyków filmowych związanych z miesięcznikiem KINO.
Wśród wydarzeń: Jerzy Pilch wyjaśnia Tadeuszowi Lubelskiemu, dlaczego ceni Wojtka Smarzowskiego i co sądzi o adaptacji „Pod Mocnym Aniołem”, Chiwetel Ejiofor (aktor) i Sean Bobbitt (operator) przedstawiają Oscarowego faworyta - „Zniewolonego. 12 Years a Slave”, Margarethe von Trotta opowiada o buncie w kinie i w życiu („Hannah Arendt”), a Aleksiej Fedorczenko tropi przeszłość („Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków”).
W numerze również: wszystkie twarze Leonardo DiCaprio („Wilk z Wall Street”), skandalista Lars von Trier („Nimfomanka”), kontrowersyjna autorka „Mary Poppins”, czyli P.L. Travers („Ratując pana Banksa”) oraz Antoni Komasa-Łazarkiewicz o muzyce (nie tylko) filmowej.
A na deser stałe pozycje: relacje z wielkich i małych festiwali (tu: Camerimage, Cottbus, Viennale, Nurt) oraz solidna porcja recenzji.
Dobrej lektury!
Miesięcznik „KINO” ukazuje się od 1966 roku; jest poświęcony twórczości i edukacji filmowej. Założycielem pisma był prof. Jerzy Toeplitz. Od połowy lat 90. redaktorem naczelnym „KINA” jest Andrzej Kołodyński. Wydawcą pisma jest Fundacja „KINO”.
Pismo jest dostępne w sieci Empik i w salonach prasowych.