Oki Doki – filmy dokumentalne dla dzieci i rodziców

20.03.2017

Filmy dokumentalne, w których głównymi bohaterami są dzieci, a wydarzenia ukazywane są z ich punktu widzenia, to wciąż rzadkość w polskich kinach. „Oki Doki” to cykl spotkań z filmami dokumentalnymi dla dzieci, na które zapraszamy również rodziców i dziadków. Chcemy, aby film stał się punktem wyjścia do wspólnych dyskusji, podczas których dzieci i dorośli będą mogli skonfrontować swoje spojrzenie na świat. Będziemy rozmawiać o sile pasji, pokonywaniu słabości i o tym, czego możemy uczyć się od siebie nawzajem.  

Na projekcje filmów zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat wraz z ich rodzicami. Młodsze dzieci, w wieku od 2 lat, będą mogły bawić się pod opieką doświadczonych animatorek we foyer kina.

 

 

Program i opisy filmów

 

  • BLOK: Mój świat, 23 kwietnia, godz. 11.00

„Odkurzacze są super” (The Vacuum Kid), reż. Katharine Mahalic, USA 2011, 11 min.

Kyle, 12-latek z Michigan, ma nietypowe hobby – kolekcjonuje odkurzacze. Ma ich już ponad 160! Jego pasja sprawia, że staje się sławny. Bycie lokalnym celebrytą nie jest łatwe. Dokumentalna komedia amerykańska dla dzieci.

„Było sobie drzewo” (Once Upon a Tree), reż. Marleen van der Werf, Holandia 2013, 15 min.

11-letnia Filine obserwuje całymi dniami dąb i toczące się w jego otoczeniu życie. Pewnego dnia ktoś wycina rosnące w pobliskim lesie drzewa. Czy podobny los spotka liściastego ”przyjaciela” dziewczynki? Piękny film o przyrodzie, naturalnych procesach zachodzących wewnątrz i wokół drzewa, a także emocjonalnym świecie Filine – jej marzeniach i lękach.

„Chłopiec orzeł (Eagle Boy), reż. Gry Elisabeth Mortensen, Norwegia 2012, 27 min.

Sage to 8-letni chłopiec, który całe życie spędził w rezerwacie dla Indian. Bawi się z dziećmi, łowi ryby w jeziorze. Nagle musi przeprowadzić się do Północnej Norwegii – co go tam czeka? Jest zupełnie inny, ale jest prawdziwym Indianinem!

Bilety i rezerwacje

Cena biletów: 11 zł

Kup bilet online

Kasa kina: (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Więcej informacji

www.akademiadokumentalna.pl
www.docsag.pl

 

Galeria

Pliki do pobrania

Program OKI DOKI (PDF) (558,21 KB)