Ukryte. Psychoanalityczne spotkania filmowe

01.06.2017

Na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Ukryte…” zapraszamy 11 czerwca 2017 r., o godzinie 18:00. Projekcja filmu „Trzy kobiety” (1977) w reżyserii Roberta Altmana będzie okazją do zastanowienia się, co odpowiada za to, że pragnąc bliskości z drugim człowiekiem nie potrafimy jej doświadczyć? Jakie przeżycia mogą przyczynić się do doświadczania samotności i niespełnienia? Jak budować mocne podstawy swojej wewnętrznej autonomii i dojrzałej osobowości? Jak nie żywić urazy i radzić sobie z poczuciem zagubienia?

O filmie

W pustynnej scenerii amerykańskiej prowincji, w otoczeniu geriatrycznego sanatorium i baru Dodge City, rozgrywa się historia o trzech samotnych kobietach. Wyobcowana Milli, zagubiona Pinky i tajemnicza barmanka Willie mogą symbolizować postawy – nie tylko kobiece – nieuświadomionego braku zdolności do bycia z drugą osobą. Hipnotyczna atmosfera filmu wzmaga niepokojące poczucie pustki otaczającej bohaterki. Brak wzajemności w relacjach jest na tyle destrukcyjny, że doprowadza do wypadku. Pozornie coś się zmienia, ale wydaje się, że Altman podtrzymuje myśl o przeżyciach, których nie sposób z nikim dzielić. 

Spotkanie

Gościem dyskusji po filmie będzie psychoanalityczka Iwona Nidecka-Bator. Rozmowę poprowadzi krytyczka filmowa i dziennikarka Ola Salwa.

Bilety

Ceny biletów na seanse: 15 zł (ulgowe) i 17 zł (normalne)
Kup bilet online 

Rezerwacje

Kasa kina: (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Cykl „Ukryte. Psychoanalityczne spotkania filmowe” jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej i stołeczne kino Iluzjon. 

Galeria