Akademia filmu awangardowego II to nowy fakultet dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajęcia obejmują projekcje filmów legendarnych twórców m.in.: Abigail Child, Guya Deborda, Haruna Farockiego, Hollisa Framptona, Su Friedrich, Dereka Jarmana, Petera Kubelki, Katarzyny Kozyry, Natalii LL, Chrisa Markera, Ewy Partum, Yvonne Rainer. Mają na celu zwiększenie świadomości wpływu tradycji awangardy filmowej na formy wyrazu obecne we współczesnym filmie, w tym szczególnie w filmie dokumentalnym, budowanie kompetencji odbioru sztuki współczesnej.
Akademia filmu awangardowego II jest drugą częścią programu Akademii filmu awangardowego, składającego się z dwóch semestralnych cykli, które obejmują zagadnienia historii filmu awangardowego – od lat 20. do czasów najnowszych.
INFORMACJE OGÓLNE:
Miejsce i czas projekcji: kino Iluzjon, sala Stolica (ul. L. Narbutta 50A) / czwartek: godz. 17.00-20:00 / zajęcia rozpoczynają się w czwartek 5 marca
Uwaga! Wyjątkowo zajęcia odbywają się 8 kwietnia w środę. 2 kwietnia nie ma zajęć.
Grupa dla osób zapisanych na zajęcia na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/428356811368459/
Zajęcia trwają trzy godziny. W kilku przypadkach, kiedy czas projekcji jest krótszy niż 120 min., zajęcia skończą się wcześniej.
Liczba ECTS: 4 (dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego)
Liczba ECTS: 3 (studenci studiów I stopnia – licencjackich Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie); 4 pkt ECTS (studenci studiów II stopnia – magisterskich Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie)
Karnet: Studenci, chcący uczestniczyć w zajęciach i uzyskać z nich zaliczenie, zobowiązani są do rejestracji na zajęcia w systemie USOS oraz wykupienia semestralnego karnetu, którego cena wynosi 100 zł
UWAGA! Samo wykupienie karnetu nie gwarantuje miejsca na liście uczestników zajęć. Osoby chcące uzyskać zaliczenie z przedmiotu muszą w pierwszej kolejności zarejestrować się na zajęcia w systemie USOS (studenci UW) i Akademus.asp.waw.pl (studenci ASP).
Dopiero po rejestracji należy wykupić karnet, który jest biletem wstępu na zajęcia na sali kinowej. Można również wykupić karnet bez rejestracji, żeby uczestniczyć w zajęciach jako wolny słuchacz.