16. Przegląd Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi | Łodzią po Wiśle

ŁODZIĄ PO WIŚLE wraca do Warszawy po kilkuletniej nieobecności. - Przypłyniemy z tym, co najlepsze. Pokażemy najnowsze filmy naszych studentek i studentów: fabularne, dokumentalne i animowane oraz projekty Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab.
Warszawo, WRACAMY! To nie ILUZJA! – zaprasza Krzysztof Brzezowski, szef Biura Promocji, Rzecznik Szkoły Filmowej w Łodzi. Z radością szykujemy się na to spotkanie, a radość tym większa, że wracamy w jubileuszowym dla Szkoły roku – 2023 to rok naszych 75. urodzin! Tak więc szykujcie się i Wy!

Plan na powrót mamy taki – wypełnimy repertuar Kina ILUZJON na dwa dni, po brzegi. Filmami najlepszymi, już nagradzanymi, ale i tymi, które dopiero zaczynają swoją podróż po ekranach Polski i świata. Na dwa dni rozgościmy się z nimi w kinie i wyczekiwać będziemy spotkania – z publicznością, mediami i filmową branżą. Jesteśmy gotowi na dyskusję, brawa i na konstruktywną krytykę. W programie 5 filmowych bloków, w sumie blisko 500 minut filmowych doznań przeróżnego typu. Zobaczycie nasze filmy prezentowane na najważniejszych festiwalach międzynarodowych i polskich: Cannes, Clermont-Ferrand, Poitiers, Oberhausen, Dok Leipzig, Annecy, Zagrzeb, Krakowski FF, Młodzi i Film w Koszalinie, Animator, Nowe Horyzonty, FPFF w Gdyni, Warszawski FF, Camerimage i innych.
 
Na bardzo dobry początek zaplanowaliśmy bardzo dobry film!
Przegląd otworzy doceniana KOBIETA NA DACHU, w reż. Anny Jadowskiej, naszej absolwentki i wykładowczyni, a zaraz po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami. Poruszająca historia sześćdziesięcioletniej Miry, w którą fenomenalnie wcieliła się Dorota Pomykała, została premierowo doceniona przez krytyków i nagrodzona na założonym przez Roberta De Niro nowojorskim Tribeca Film Festival, święciła również triumfy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą), Festiwalu w Hanoi i Camerimage. 

Będzie także coś dla poszukiwaczy tego, co w kinie nowe – poznacie projekty działającego w Szkole Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab, które z sukcesami bada wpływ rewolucji cyfrowej na praktyki artystyczne, eksploruje nowe technologie i wirtualną rzeczywistość. Laboratorium może pochwalić się już eksperymentalnymi projektami, które odnoszą sukcesy na świecie. Pokażemy Wam poetycki esej filmowy SUBTOTALS, w reż. Mohammadrezy Farzada, który miał premierę w prestiżowej sekcji Forum Expanded Berlinale, potem był prezentowany m.in. na festiwalach Millenium Docs Against Gravity, Oberhausen, Nowe Horyzonty, Melbourne, a ostatnio przywiózł wyróżnienie i nagrodę z Clermont-Ferrand.
Po projekcji będzie okazja do spotkania z producentami, Kubą Mikurdą i Dagną Kidoń.
Będziecie też mieli okazję osobiście doświadczyć immersji VR (headsets!) i obejrzeć projekty SELF Patryka Jordanowicza i Tadeusza Chudego oraz DEAD CITY Krzysztofa Grudzińskiego, a potem spotkać się z ich twórcami.
Zaprezentujemy także projekty Pracowni Narracji Interaktywnych vnLab: NEW SPIRIT Laury Paweli, SZKOŁA, ŚWIAT Ewy Jarosz i Igi Łapińskiej oraz ZARASTANIE grupy artystycznej Tarta kolektyw, z udziałem twórców.

Polecamy stronę www.lodziapowisle.pl i www.facebook.com/lodziapowisle

Spot promocyjny VIMEO:
https://vimeo.com/802832523
Spot promocyjny YOUTUBE:
https://youtu.be/8nGLzfMJlTU

Kontakt: lpw@filmschool.lodz.pl

Dołącz do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/J2SOCTO9

ORGANIZATOR
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

PARTNERZY
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), Kino Iluzjon, Filmpolski.pl,
Festiwal Kamera Akcja, Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab

Grafika: KUKI Krzysztof Iwański, iwanski.co
Animowany spot: Kacper Zamarło


projekcje w ramach cyklu

17.03.2023, godz 18:00
Sala Stolica
Informacje dodatkowe Po projekcji spotkanie z twórcami
Kronika Wstęp wolny | Wejściówki do odbioru w kasie kina
17.03.2023, godz 21:00
Sala Stolica
    
18.03.2023, godz 13:00
Sala Stolica
    
18.03.2023, godz 15:00
Sala Stolica
    
18.03.2023, godz 16:00
Sala Mała Czarna
Kronika Wstęp wolny | Wejściówki do odbioru w kasie kina
18.03.2023, godz 17:15
Sala Stolica
Subtotals
Informacje dodatkowe Po projekcji spotkanie spotkanie z producentami: Kubą Mikurdą i Dagną Kidoń
Kronika Wstęp wolny | Wejściówki do odbioru w kasie kina
18.03.2023, godz 18:45
Sala Stolica
    
18.03.2023, godz 18:45
Sala Mała Czarna
Kronika Wstęp wolny | Wejściówki do odbioru w kasie kina
18.03.2023, godz 19:45
Sala Mała Czarna
Kronika Wstęp wolny | Wejściówki do odbioru w kasie kina
18.03.2023, godz 20:45
Sala Stolica