W lutym zapraszamy na pokazy „ABC miłości” (1935) – komedii Michała Waszyńskiego według scenariusza Mariana Hemara i z udziałem Adolfa Dymszy oraz „Dziewczyna szuka miłości” (1937) Romualda Gantkowskiego – filmu, w którym znalazło się wiele oryginalnych sekwencji lotniczych.
Wszystkie filmy z cyklu „Retrokino. Filmy przedwojenne w nowej odsłonie” przeszły gruntowną renowację w ramach realizowanego przez Filmotekę Narodową projektu „Nitrofilm”, którego celem była konserwacja i cyfryzacja materiałów archiwalnych stanowiących dziedzictwo kultury filmowej.
4 i 18.02, godz. 16.00 | ABC miłości, reż. Michał Waszyński
04.02 prelekcję przed filmem wygłosi Michał Pieńkowski filmograf z FINA.
11 i 25.02, godz. 16.00 | Dziewczyna szuka miłości, reż. Romuald Gantkowski
25.02 prelekcję przed filmem wygłosi Grzegorz Rogowski, filmograf z FINA.
Filmy będą wyświetlane w ramach projektu „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.










