Wielka majówka

Czołówka

Tytuł oryg.:
Wielka majówka
Rodzaj:
Film fabularny
Kraj produkcji:
Polska
Rok produkcji:
1981
Premiera:
1981/10/23
Reżyseria:
Krzysztof Rogulski
Scenariusz:
Krzysztof Rogulski, Marek Rymuszko
Kierownik produkcji:
Michał Zabłocki
Scenografia:
Teresa Barska
Kostiumy:
Barbara Minkiewicz
Montaż:
Krzysztof Osiecki
Muzyka:
Marek Jackowski
Operator:
Jacek Prosiński
Obsada:
Grzegorz Skurski, Mariusz Benoit, Borys Marynowski, Ryszard Kotys, Zbigniew Buczkowski, Krzysztof Kowalewski, Czesław Wołłejko, Ewa Wiśniewska, Jerzy Kryszak, Kazimierz Brusikiewicz, Grażyna Szapołowska, Tadeusz Borowski, Zbigniew Zamachowski, Roman Kłosowski, Jan Piechociński, Lech Ordon, Jerzy Karaszkiewicz, Jan Prochyra, Wiesław Michnikowski, Jerzy Zygmunt Nowak, Anna Moczkowska, Jack Recknitz
Czas trwania:
86 min.

Opis filmu

Inspiracją scenariusza filmu stało się autentyczne wydarzenie. Bohaterami historii są dwaj młodzi chłopcy – Rysiek i Julek. Pierwszy z nich – uciekinier z zakładu opiekuńczego, kradnie sporą sumę pieniędzy i sądzi, że ma wreszcie okazję spełnić swe najskrytsze marzenia. Okazuje się jednak, że pieniądze zostały ukradzione... złodziejowi. Po wielu przygodach i perypetiach chłopcy tracą wprawdzie swoją fortunę, poznają za to świat prawdziwych wartości i uczuć.

„Wielka majówka – mówił w jednym z wywiadów reżyser – ma być w założeniu filmem o bałwochwalczym stosunku części naszego społeczeństwa do pieniędzy, ale nie tylko. Ma być też filmem o przyjaźni, która sprawia, że w świecie kombinatorów i cwaniaków – dorosłych, młodzi bohaterowie pozostają moralnie czyści”.

Oceń film
Galeria


Plakat