Wszystko na sprzedaż

Czołówka

Tytuł oryg.:
Wszystko na sprzedaż
Rodzaj:
Film fabularny
Kraj produkcji:
Polska
Rok produkcji:
1968
Premiera:
1969/01/28
Reżyseria:
Andrzej Wajda
Scenariusz:
Andrzej Wajda
Kierownik produkcji:
Barbara Pec-Ślesicka
Scenografia:
Wiesław Śniadecki
Kostiumy:
Katarzyna Chodorowicz
Montaż:
Halina Prugar
Muzyka:
Andrzej Korzyński
Operator:
Witold Sobociński
Obsada:
Wojciech Solarz, Beata Tyszkiewicz, Andrzej Gawroński, Małgorzata Potocka, Elżbieta Kępińska, Andrzej Łapicki, Bohdan Ejmont, Witold Holtz, Elżbieta Czyżewska, Witold Dederko, Irena Laskowska, Andrzej Kostenko, Bogumił Kobiela, Wiesław Dymny, Tadeusz Kalinowski, Tadeusz Baljon, Daniel Olbrychski
Czas trwania:
98 min.

Opis filmu

Fabuła filmu koncentruje się na motywie poszukiwania zaginionego bez wieści aktora, który nie zjawił się na planie w czasie realizacji filmu. Ela – żona aktora – oraz Beata – żona reżysera i dawna miłość aktora – starają się go odnaleźć. W trakcie poszukiwań do ekipy dociera wiadomość, że zginął on, wyskakując z pędzącego pociągu. Aby dokończyć film reżyser angażuje przyjaciela zmarłego, Daniela, który mimo wahań i oporów decyduje się zagrać. W efekcie i on porzuca plan zdjęciowy.

Film jest nie tylko hołdem złożonym wielkiej legendzie polskiego kina – Zbigniewowi Cybulskiemu, ale także znakomicie uchwyconym portretem zbiorowym środowiska filmowego, w którym wszystko jest na sprzedaż, bo wszystko może służyć jako materiał do nowego filmu. 

Oceń film
Galeria


Plakat