Zapomniana melodia

Czołówka

Tytuł oryg.:
Zapomniana melodia
Rodzaj:
Film fabularny
Kraj produkcji:
Polska
Rok produkcji:
1938
Reżyseria:
Jan Fethke, Konrad Tom
Scenariusz:
Ludwik Starski, Jan Fethke, Napoleon Sądek
Kierownik produkcji:
Jan Breit
Scenografia:
Stefan Norris, Jacek Rotmil
Montaż:
Jerzy Sten
Muzyka:
Henryk Wars
Operator:
Jerzy Sten
Obsada:
Jadwiga Andrzejewska, Aleksander Żabczyński, Władysław Grabowski, Michał Znicz, Stanisław Sielański, Antoni Fertner , Helena Grossówna, Józef Orwid, Renata Radojewska
Czas trwania:
86 min.

Opis filmu

Michał Znicz wciela się w rolę profesora muzyki w Instytucie Dokształcającym dla Dziewcząt. Pewnego dnia odwiedza go siostrzeniec, Stefan. Stryj, znając skłonności chłopaka do hulaszczego trybu życia pragnie się go jak najszybciej pozbyć. Urażony takim przyjęciem Stefan wychodzi i udaje się na pobliską przystań, gdzie wpada do wody. Nie chcąc kompromitować poważnego wykładowcy, podaje, że nazywa się Roxy. Traf chce, że jest to nazwa wody kolońskiej produkowanej przez firmę konkurencyjną dla prezesa Rolicza, właściciela fabryki mydła i ojca jednej z pensjonarek Instytutu, Helenki. Stefan zakochuje się w dziewczynie, która wcześniej wyłowiła go z wody.

Jest to jedna z lepszych komedii tego okresu, z wartką akcją i bogatą oprawą muzyczną.

„Film Zapomniana melodia to komedia tysiąca nieporozumień, to odzwierciedlenie najpiękniejszych chwil życia, do których każdy z rozrzewnieniem powraca!” – pisano w programie do filmu.

Oceń film
Galeria


Plakat