Zwierzenia nastolatków

Czołówka

Tytuł oryg.:
In My Room
Rodzaj:
Film
Kraj produkcji:
Izrael
Rok produkcji:
2017
Reżyseria:
Ayelet Albenda
Operator:
Ayelet Albenda
Czas trwania:
70 min.

Opis filmu

To film o dojrzewaniu, które ma miejsce w pokojach sześciu nastolatków. Tworzą go w całości nagrane przez nich filmy umieszczone na YouTubie. Oglądamy tu jednak nie promujące się w ten sposób nastoletnie gwiazdy, lecz zwykłych nastolatków z różnych stron świata rozmawiających z każdym, kto tylko chce ich słuchać. Wszyscy wybrali kamerę zamiast notesu do nagrywania swoich intymnych dzienników.

Arieh, 12-letni chłopiec, uwielbia stylizację i makijaż. Lydia kwestionuje swoją płeć i zaczyna zmieniać się w chłopca – Liama. Rachel codziennie zmaga się z anoreksją, a Lina jest muzułmanką i walczy z uprzedzeniami. Z kolei Ryan jest uroczym, prostym nastolatkiem z Azji, który żyje dla muzyki, a 15-letnia Sabrina jest w ciąży i próbuje się z tym faktem oswoić. Dzięki krzyżowemu montażowi tych filmików, a także ukazaniu komentarzy widzów na temat tych nagrań, jednostkowy los każdego z nastolatków wpleciony zostaje w jedną wspólną podróż ukazującą życie współczesnego nastoletniego everymana i jego drogę od dzieciństwa do dorastania.

Ciekawy pod względem wizualnym i narracyjnym film ukazuje nie tylko kalejdoskop zachowań okresu dojrzewania lecz również świat kilku odważnych nastolatków, który okazuje się trudny, ale jednocześnie porywający i niezwykle inspirujący.

-----

”In My Room” is a coming of age film that takes place inside the rooms of six teenagers, and is told entirely out of self-made videos they posted on YouTube. Not YouTube stars, these are just teenagers talking to anyone who is willing to listen. Arieh, a 12-year-old boy loves makeup; Lydia is questioning her gender and begins transitioning to Liam; Rachel struggles daily with anorexia; Lina is Muslim and fighting prejudice; Ryan is a sweet, straight Asian teen who lives for his music; and Sabrina is pregnant at 15. Through cross-editing of the characters, viewer comments, and footage from the entire video blogosphere, their lives are woven into one collective journey. The result is a visual and narrative kaleidoscope of adolescence, a rare invitation to peek inside the world of these fearless kids whose insights are both heartbreaking and inspiring.

Opis Millennium Docs Against Gravity

Oceń film
Galeria


Plakat