Zanim ich usłyszałam, byłam normalna

Czołówka

Tytuł oryg.:
I Used to Be Normal: A Boyband Fangirl Story
Rodzaj:
Film
Kraj produkcji:
Australia
Rok produkcji:
2018
Reżyseria:
Jessica Leski
Operator:
Cesar Salmeron, Eric Laplante, Simon Koloadin, Jason Joseffer
Czas trwania:
92 min.

Opis filmu

Elif, Sadii, Dary i Susan to cztery fanki boysbandów, szeleńczo zakochane w swoich idolach. Jedna kocha Beatlesów, druga fascynuje się Take That, kolejna The Backstreet Boys, a najmłodsza Elif podkochuje się w brytyjsko-irlandzkim One Direction. Podążanie za muzycznymi idolami to sens ich życia, zapewnia im radość i nowe przyjaźnie. Fanki traktują swoich idoli jak ikony, ale nie są wcale histerycznymi i rozchwianymi emocjonalnymi nastolatkami. To pewne siebie, wrażliwe kobiety i mimo, że każda z nich jest w różnym wieku i reprezentuje inne pokolenie, z wielką powagą angażują się w swoje role. To dla nich lek na całe zło, bo cokolwiek się dzieje, ulubiony boysband jest dobry na wszystko. Co więcej, ma wpływ na poglądy, seksualność i związki, pomaga też przejść przez przełomowe momenty w życiu.

Film jest żywym portretem kobiet, które są pod wielkim wypływem muzyki i romantycznego uroku ukochanych boysbandów. Łącząc wywiady z materiałami archiwalnymi, animacjami i prywatnymi nagraniami, pokazuje coś więcej. To wnikliwe spojrzenie na to, jak otaczająca nas kultura kształtuje nasz wewnętrzny świat. Miłośnicy filmów idealizują ulubionych reżyserów. Dorośli mężczyźni tworzą fantastyczne drużyny sportowe i płaczą podczas wielkich finałów. Dlaczego więc fanki boybandów są dziś często wyszydzane i odrzucane jako głupie i wrzeszczące nastolatki?

-----

From The Beatles, to Backstreet Boys, Take That and One Direction, this documentary is the surprising coming-of-age story of four diverse, funny, honest and insightful women who have all had their lives dramatically changed by their love of a boyband.

Opis Millennium Docs Against Gravity

Oceń film
Galeria