Szkoła małych filozofów

Czołówka

Tytuł oryg.:
A l’école des Philosophes
Rodzaj:
Film
Kraj produkcji:
Szwajcaria
Rok produkcji:
2018
Reżyseria:
Fernand Melgar
Operator:
Fernand Melgar
Czas trwania:
97 min.

Opis filmu

Léon, Louis, Ardi, Kenza, Chloé i Albiana mają pięć lat i właśnie zaczynają naukę w szkole. Są upośledzeni umysłowo i pierwsze szkolne doświadczenia są dla nich trudne. Muszą nauczyć się żyć razem w grupie, co z początku wydaje się niemożliwe. Od świata dzieli ich mur, który nie jest łatwy do przeskoczenia. Z czasem jednak otwierają się na siebie nawzajem i zaczynają prawdziwą edukację. Klasa szybko tworzy prawdziwą wspólnotę ku zdziwieniu i zachwycie rodziców. Ci młodzi początkujący filozofowie obnażają ciężar świata, jaki dzieci muszą dźwigać na swoich ramionac: pełen bólu, ale także ciekawości i bezwarunkowej miłości. Szkoła okazuje się dla nich i rodziców wyjątkową okazją, aby uwolnić się od ciężaru upośledzenia i choćby przez chwilę cieszyć się wolnością.

Film portretuje nie tylko proces otwierania się na świat grupy dzieci różniących się od innych, lecz również szuka odpowiedzi na podstawowe pytania: ile tak naprawdę warte jest życie i w jakich sytuacjach można się o tym najdobitniej przekonać.

-----

The film depicts the first school experience for five mentally handicapped, who will have to learn how to get along with the others: an almost impossible task, as they seem to be closed to the outside world. But gradually, their class takes shape before our eyes as the students move towards and against everything, much to the amazement and delight of their parents. We observe the adventure of a small group of children different from others, who open themselves to life and to the world.

Opis Millennium Docs Against Gravity

Oceń film
Galeria


Plakat