Nawet myszy idą do nieba

Czołówka

Tytuł oryg.:
Myši patří do nebe
Rodzaj:
Film animowany
Kraj produkcji:
Czechy, Francja, Polska, Słowacja
Rok produkcji:
2021
Reżyseria:
Jan Bubeniček, Denisa Grimmova
Scenariusz:
Alice Nellis, Richard Malatinský
Scenografia:
Jan Kurka
Muzyka:
Krzysztof A. Janczak
Operator:
Radek Loukota
Czas trwania:
87 min.

Opis filmu

Porywająca animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między odwiecznymi wrogami: myszką i lisem, których los niespodziewanie rzuca w wir przygód i zaświaty.

Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się… niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie!

Przed bohaterami wyboista droga, podczas której będą musieli przeprawić się przez gorące źródła, rozwiązać zagadki z przedziwnego wesołego miasteczka i stawić czoła mrocznej Wszechpuszczy. Najtrudniejszym zadaniem może okazać się jednak pokonanie własnych lęków i głęboko zakorzenionych uprzedzeń. Czy bohaterom uda się odnaleźć wspólny język? Oto opowieść, która udowadnia, że w przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych!

Opis dystrybutora

Szczegóły

Dubbing

Oceń film
Galeria


Plakat