Przygody Gapiszona

06.12.2018, godz 12:00, sala Mała Czarna

Opis

Zapraszamy na wyjątkowy pokaz „Przygód Gapiszona” połączony z warsztatem animacyjnym kierowanym do zorganizowanych grupy przedszkolnych. Podczas spotkania dzieci zobaczą cztery odcinki przygód Gapiszona, po rekonstrukcji cyfrowej i spróbują przenieść się w świat czarnobiałych gapiszonowych pasków podczas warsztatu plastycznego realizowanego przez współpracująca z FINA animatorkę Marte Szumską.

O Gapiszonie

Gapiszon to uśmiechnięty chłopiec z charakterystyczną czapką na głowie, który, niezależnie od intencji – nieustannie wpada w tarapaty. Kiedy idzie do cyrku, to nie poprzestaje na roli widza, odwiedzając zoo – staje się konkurencją dla tamtejszego fotografa. Jego porządki kończą się jeszcze większym bałaganem, a praca w ogrodzie – konfliktem z krewkim sąsiadem. Na szczęście ma babcię, niezmiennie wyrozumiałą wobec ściągającego na siebie kłopoty wnuka.

Klasyka polskiej animacji dla dzieci. Zrealizowany techniką wycinankową serial, którego bohaterem jest Gapiszon, postać stworzona przez grafika Bohdana Butenkę, także spopularyzowana przez prasę dziecięcą i literaturę. Prostota formy, jasny, czytelny przekaz, przypominające dziecięce rysunki postaci, scenografia oraz charakterystyczna kreska Butenki i duża dawka humoru.

Perypetie małego chłopca – z charakterystyczną czapką na głowie, który, niezależnie od intencji, nieustannie wpada w tarapaty. I tylko babcia jest niezmiennie wyrozumiała wobec ściągającego na siebie kłopoty wnuka.

Klasyka polskiej animacji dla dzieci. Zrealizowany techniką wycinankową serial o Gapiszonie, postaci stworzonej przez grafika Bohdana Butenkę. Prostota formy, jasny, czytelny przekaz, przypominające dziecięce rysunki postaci, scenografia oraz charakterystyczna kreska Butenki i duża dawka humoru.

 Filmy w ramach projekcji

Polska, 1964
Polska, 1965
Polska, 1964
Polska, 1966

w ramach cyklu