17.03.2016, godz 10:00, sala Mała Czarna
Opis
Tematem warsztatów będzie współpraca reżysera z aktorem. Árni i jego aktorzy – Olga Bołądź i Maciej Wilewski – przeanalizują i przeprowadzą próbę jednej ze scen wybranego przez reżysera filmu. Podczas tego procesu będą otwarcie rozmawiać o istocie współpracy reżyser – aktor.
Podczas prób, którym towarzyszyć będą improwizacje, artyści będą się zastanawiać nad tym, co reżyser może powiedzieć aktorowi, a czego nie, a także nad tym, co jedna strona może zaoferować drugiej.
Mamy nadzieję, że podczas tego krótkiego spotkania obalimy niektóre mity dotyczące powstawania dobrego przedstawienia. Sądzimy, że uczestnicy warsztatów przyjrzą się uważnie intymnej relacji reżyser – aktor i że zbudujemy zaufanie – element dla tej relacji kluczowy.
Árni Ásgeirsson
Árni Olafur Ásgeirsson, islandzki reżyser. Ukończył Wydział Reżyserii w łódzkiej PWSFTviT w 2001 roku. Na swoim koncie ma dwa pełnometrażowe filmy: debiut „Więzy rodzinne” z 2006 roku oraz „Wir” z 2010, które zdobyły wiele międzynarodowych nagród i nominacji. Były pokazywane na festiwalach w Cannes , Londynie, Rzymie , Toronto, Moskwie , Edynburgu czy Karlowych Warach . Mimo iż oba obrazy zrealizował w rodzinnej Islandii, nie zerwał kontaktów z Polską. Tutaj aktywnie działa w branży reklamowej. Ma też pomysł na polsko-islandzką realizację.
Olga Bołądź
Aktorka filmowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W trakcie studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie wyjechała na półroczne stypendium do Barcelony gdzie uczyła się na wydziale ruchu w Institut del Teatro. W 2008 roku wyjechała do Los Angeles, aby uczyć się technik aktorskich w renomowanej szkole Stella Adler Academy. Zagrała m.in. w Służbach specjalnych (film i serial), Komisarzu Alexie, Lekarzach, Holetu 52, Skazanych.
Maciej Wilewski
Aktor serialowy, filmowy i teatralny. W 1999 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Znany m.in. z seriali: Plebania, Barwy szczęścia. Prywatnie uwielbia góry, kurczaka z rożna i dobry film, a zawodowo pracę z ludźmi, którzy cenią profesjonalizm i wyobraźnię.
Czas trwania: 240 min.
w ramach cyklu
-
Ultima Thule. Na krańcu świata
Początek marca 2016 w Iluzjonie to niezwykłe filmowe emocje. Już za chwilę rozpocznie się warszawska...