Antek Pawlicki gościem Młodzieżowego Klubu Filmowego - Młodzi gniewni

18.09.2015

Mamy świetną wiadomość, dosłownie z ostatniej chwili! 29 września, po projekcji filmu Z odzysku, gościem specjalnym Młodych gniewnych będzie - Antek Pawlicki, który spotka się z Wami, by opowiedzieć o technikach aktorskich.

Antoni Pawlicki – aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, odtwórca głównych ról w filmach: „Jutro pójdziemy do kina”, „Drzazgi”, „Big Love”, gwiazda seriali: „Czas Honoru”, „Komisarz Alex”, laureat licznych nagród aktorskich m.in. Nagrody za najlepszą rolę męską na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Bratysławie i Salonikach za film „Z odzysku”.

 

 Antoni Pawlicki


Z odzysku”

109 min., Polska 2006
reż.: Sławomir Fabicki; scen.: S. Fabicki, Denijal Hasanović, Marek Pruchniewski; zdj.: Bogumił Godfrejow; wyk.: Antoni Pawlicki, Nataliya Vdovina, Jacek Braciak, Dmytro Melnychuk, Jerzy Trela, Dorota Pomykała

Akcja filmu rozgrywa się na Śląsku w otoczeniu upadłych kopalń i ponurych dzielnic. 19-letni Wojtek związuje się ze starszą od siebie kobietą – Ukrainką, która samotnie wychowuje małoletniego syna. Katja nie ma prawa stałego pobytu w Polsce ani pozwolenia na pracę. Wojtek usiłuje jej pomóc i jest gotów się z nią ożenić, żeby zalegalizować jej status. Katja, trzyma go jednak na dystans, nie ujawniła mu swojej przeszłości – kilka lat temu uciekła od brutalnego męża, nie ma rozwodu i nie może wyjść za Wojtka. Chłopak, wierząc, że jej problemy to tylko kwestia pieniędzy, daje się wciągnąć w nielegalne walki bokserskie. Im bardziej walczy o lepsze życie dla swojej dziewczyny i jej dziecka, tym niżej sam upada.

 

„Z odzysku”

 

Ponadto od września do maja w ramach naszego Młodzieżowego Klubu Filmowego czekają Was największe kinowe przeboje ostatnich lat. Spodziewajcie się burzliwych dyskusji i spotkań z młodymi filmowcami. W programie m.in.: Memento Christophera Nolana (twórcy trylogii Batmana), Biegnij Lola, biegnij Toma Tykwera (genialnie skonstruowany film przypominający klipy rodem z MTV) czy też nowatorska pod kątem efektów specjalnych, hollywoodzka superprodukcja - Grawitacja.

Na koniec, specjalnie dla Was, odbędą się warsztaty z realizacji filmu, które poprowadzi młody niemiecki reżyser – Tali Barde.

Przy okazji podpowiemy Wam jak pisać świetne recenzje filmowe!

Czekamy na Was w Iluzjonie!

 

Więcej informacji o Młodzieżowym klubie filmowym - Młodzi gniewni

Galeria