Tali Barde – niemiecki Młody Gniewny przyjedzie do Iluzjonu

11.05.2016

Filmoteka Narodowa zaprasza do stołecznego kina Iluzjon na spotkanie i warsztaty z młodym niemieckim reżyserem, Talim Barde. Poprzedzi je pokaz filmu „For No Eyes Only”.

Przed nami ostatnie dwa spotkania z cyklu Młodzi gniewni – Młodzieżowy Klub Filmowy.

31 maja widzowie kina Iluzjon obejrzą film „For No Eyes Only” – intrygującą, pełną humoru wariację na temat „Okna na podwórze” Alfreda Hitchcocka. Barde w momencie rozpoczęcia prac nad realizacją filmu miał zaledwie 21 lat.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z młodym twórcą, który opowie nie tylko o trudnościach, lecz także wielu pozytywnych niespodziankach, które napotkał przy produkcji swojego debiutanckiego dzieła.

A już następnego dnia, 1 czerwca, zapraszamy na warsztaty filmowe z realizacji filmu, które specjalnie dla  naszych młodych gniewnych poprowadzi Tali Barde.
 

  • 31.05, godz. 18:00  Film + spotkanie  14 zł

    Bilety online

     
  • 1.06, godz. 17:00-22:00 Warsztaty  wstęp wolny, limit miejsc: 20. Wejściówki wydawane będą w kasie kina od 24 maja do wyczerpania puli

 

 


Tali Barde, fot. archiwum prywatne


O filmie „For No Eyes Only”

Podczas treningu hokeja Sam doznaje kontuzji i z nogą w gipsie zostaje unieruchomiony w domu. Większość czasu spędza teraz przy komputerze. Przez przypadek odkrywa program hakujący kamery internetowe kolegów z klasy. Dla zabawy i zabicia wolnego czasu postanawia ich szpiegować. Z czasem dostrzega coś niepokojącego w zachowaniu Aarona, nowego ucznia w klasie. Podejrzewa, że wpadł na trop morderstwa i postanawia rozpocząć śledztwo na własną rękę. Intrygująca, pełna humoru wariacja na temat „Okna na podwórze” Alfreda Hitchcocka autorstwa debiutującego reżysera, który w momencie rozpoczęcia prac nad realizacją filmu miał zaledwie 21 lat.„For No Eyes Only” reż. Tali Barde


O projekcie Młodzi Gniewni

Młodzi gniewni – młodzieżowy klub filmowy działa w Iluzjonie od marca 2014 roku. To cykl spotkań zorganizowanych z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszym pragnieniem było stworzenie programu filmowego dla młodzieży, w którym uczniowie uczestniczą dobrowolnie, nie jako grupa zorganizowana, przybywająca do kina w ramach zajęć szkolnych. Celem projektu jest wyłonienie grupy zainteresowanych świadomym odbiorem sztuki filmowej, dyskusją o kinie, kontaktem z wartościowymi filmami. Zależy nam na tym, by młodzi klubowicze doświadczyli na organizowanych przez nas spotkaniach swobodnej, przyjacielskiej atmosfery dlatego też, projekcje i dyskusje odbywają się w małej, klimatycznej sali Mała Czarna. W najbliższym czasie planujemy powołanie „Młodzieżowej Rady Programowej kina Iluzjon”. Spośród aktywnie działających członków Klubu wyłonimy grupę młodzieży, z którą konsultować będziemy wybór filmów i tematów prezentowanych w cyklu, a także w ramach repertuaru kina Iluzjon.

 


 

Więcej informacji

Galeria