Jazz w Iluzjonie: od Mozarta do Zawinula

19.02.2019

Spotkanie braci Oleś z Piotrem Orzechowskim (TRIOOO) skutkuje drugim, w dorobku braci, triem fortepianowym, po współpracy z uznanym amerykańskim pianistą Kenny Wernerem i ich entuzjastycznie przyjętej płycie SHADOWS (płyta roku 2005 według Radio Kraków).

Pretekstem do współpracy Oleś Brothers z niezwykle utalentowanym i obsypanym nagrodami, wybitnym polskim pianistą młodego pokolenia Piotrem Orzechowskim (Pianohooligan) jest ich podobne spojrzenie na muzykę zmarłego przed kilku laty austriackiego pianisty, klawiszowca i kompozytora Joe Zawinula, słynnego lidera Weather Report, jednego z najważniejszych zespołów jazzowych wszechczasów, znanego też ze współpracy m.in. z Milesem Davisem czy Friedrichem Guldą. Odkrycie środkowoeuropejskiej perspektywy decydującej  o odrębności Zawinula na tle innych kompozytorów muzyki jazzowej dało muzykom tria możliwość eksplorowania uzupełniających się języków jazzu i muzyki europejskiej. Koncert TRIOOO w kinie Iluzjon poprzedzi rejestrację programu na płytę pod roboczym tytułem „Mysterious Weather”.

fot. Marcin Urban, materiały prasowe zespołu


Koncert poprzedzi projekcja dokumentalnego filmu „Joe Zawinul: A Musical Portrait” (2007, reż. Mark Kidel). Po koncercie przewidziane jest spotkanie i rozmowa z muzykami.

Wystąpią: 

Piotr Orzechowski | fortepian  

Marcin Oleś | kontrabas

Bartłomiej Oleś | perkusja

 

Bilety i rezerwacje

 

03.03.2019, godz 18:00
Sala Stolica
 
    

Bilety: 30 zł

Galeria