Walentynki w Iluzjonie – klasycznie czy wampirycznie?

29.01.2018

Miłość nieśmiertelna – romantyczna i sentymentalna czy mroczna, niepojęta i niepokojąca? 14 lutego zapraszamy na Walentynki w Iluzjonie. Z tej okazji przygotowaliśmy dwa zestawy filmów w specjalnej cenie. Zaczynamy punktualnie o 18.00.Zestaw walentynkowy klasyczny

Gwarantuje piękne wzruszenia, łzy w oczach i historię wielkiej, prawdziwej miłości: „Znachor” (1937) i „Profesor Wilczur” (1938) w reżyserii Michała Waszyńskiego z Kazimierzem Junoszą-Stępowskim w roli tytułowej, to absolutne przeboje polskiego kina przedwojennego. Oba filmy powstały na podstawie ówczesnych bestsellerów – powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.  Przed każdym seansem prelekcję wygłosi Michał Pieńkowski, filmograf z Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA).

Zestaw walentynkowy egzystencjalno-wampiryczny

A w nim kultowy już, erotyczny horror Tony'ego Scotta z 1984 roku – „Zagadka nieśmiertelności” z niesamowitą obsadą. W rolach niezwykłych istot związanych dozgonnym choć zabójczym uczuciem – piękni Catherine Deneuve i David Bowie. Zaraz potem film Jima Jarmuscha z 2013 roku – „Tylko kochankowie przeżyją”. Estetycznie wysmakowana, ale współczesna, opatrzona mroczną, fascynującą muzyką opowieść o nieśmiertelnym związku, tocząca się niespiesznie w ponurych dekoracjach upadającego Detroit. W obsadzie: Tom Hiddleston, cudowna Tilda Swinton, Mia Wasikowska i nieśmiertelny John Hurt. 

W przerwie między filmami zapraszamy na kieliszek wina.

Przez cały miesiąc zapraszamy do Iluzjonu na najpiękniejsze przedwojenne polskie filmy o miłości w cyklu Stara miłość nie rdzewieje.

Bilety i rezerwacje

Zestaw klasyczny (sala Mała czarna): Znachor/ Profesor Wilczur – 25 zł

Zestaw egzystencjalno-wampiryczny (sala Stolica): Zagadka nieśmiertelności/ Tylko kochankowie przeżyją – 35 zł

Kup bilet online

Kasa kina: (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Galeria