Kino Iluzjon w mediach

 
 

  

fineLIFE.pl – magazyn internetowy stworzony przez Lidię Popiel i Piotra Welca.
  • Miesięcznik ARCHITEKTURA – nr 1/2013

Po ponad trzyletniej nieobecności do budynku przy ulicy Narbutta wróciło kino Iluzjon. Odrestaurowane wnętrza wyposażone w nowoczesne rozwiązania umożliwiły rozszerzenie działalności kulturalnej kina – czytamy w artykule w najnowszym numerze miesięcznika "Architektura" ” (wyd. Murator).

 

Na sześciu stronach artykułu w dziale „Wnętrza” widnieje tekst Agnieszki Kuczyńskiej, szczegółowo opisujący efekt końcowy inwestycji Filmoteki Narodowej - rewitalizacja i przebudowa kina Iluzjon. Tekst opatrzony został wysmakowanymi zdjęciami autorstwa Marcina Czechowicza, wydobywającymi piękno, odtworzonego pod czujnym okiem konserwatora zabytków, wnętrza dobrze znanego Warszawianom dawnego kina Stolica (obecnie Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej). Artykuł uzupełniono o wnikliwe opisy przeprowadzonych prac rewitalizacyjnych oraz rysunki architektoniczne i metryczkę.

W lecie będzie tutaj działać kawiarnia i kino na „świeżym powietrzu”. Powiększenie przestrzeni użytkowej kina i wyposażenie obiektu w nowoczesny sprzęt audiowizualny sprawiają, że jest to dobre miejsce nie tylko na organizację różnego rodzaju przeglądów i festiwali filmowych, lecz także na inne działania kulturalne. Czego sobie i naszym ukochanym widzom życzymy!

Pliki do pobrania

Fragment artykułu w miesięczniku "Architektura"