Mały Iluzjon – Klasyka Dzieciom

16.10.2018

Kino Iluzjon oraz Muzyka Łączy zapraszają na serię interaktywnych koncertów rodzinnych z cyklu Mały Iluzjon – Klasyka Dzieciom. Każdy koncert będzie inny. Inny temat, opowieść lub bajka wprowadzi dzieci w świat muzyki. Grana będzie muzyka klasyczna, rozrywkowa i filmowa. Podczas koncertu dzieci mają okazję aktywnie słuchać muzyki poprzez śpiewanie, klaskanie, poruszanie się lub tańczenie oraz granie na instrumentach perkusyjnych. Każdy koncert zawiera interaktywne zabawy muzyczne. Koncerty prowadzone są przez doświadczone instrumentalistki, pedagożki i muzykoterapeutki – Evę Piłat, Annę Martyniuk-Tofiluk i Annę Natalicz.

 

25.11 | MUZYCZNA JAPONIA

Tym razem przeniesiemy się do Japonii na spotkanie z muzyką współczesną, tradycyjną i filmową, wysłuchamy muzyki granej na koto. Nauczymy się japońskiej piosenki dla dzieci, wysłuchamy japońskiej bajki ilustrowanej muzyką, nie zabraknie też muzyki klasycznej, granej na skrzypcach i pianinie oraz utworów opracowanych na dwa pianina.
Gościem specjalnym będzie Katarzyna Karpowicz. 

Katarzyna Karpowicz uczyła się gry na koto podczas licznych pobytów w Japonii, w tym jako stypendystka Rządu Japońskiego. Jest japonistką i pasjonatką kultury japońskiej, a także nauczycielką języka japońskiego. Wykonuje muzykę dwóch szkół (Ikuta-ryū, Yamada-ryū), w których studiowała pod kierunkiem Michiyo Yagi i Shumihō Ōzaki, utwory klasyczne oraz współczesne. W Polsce bierze udział w projektach związanych z muzyką japońską, ale również improwizowaną i eksperymentalną.

Koncert poprowadzą oraz zagrają:
Anna Martyniuk-Tofiluk  pianino
Eva Piłat  pianino, flet prosty
Anna Natalicz  skrzypce

Podczas koncertu dzieci będą miały okazję pobawić się muzyką za pomocą chust, instrumentów perkusyjnych, nauczą się też piosenki z japońskiej bajki.


Już dziś zapraszamy również na grudniowe spotkanie:

16.12 | BIAŁE MUZYCZNE OPOWIEŚCI

Białe muzyczne opowieści to podróż trzech reniferów przez świąteczny świat muzyki klasycznej, ale nie tylko. Renifery wchodzą nieustannie w interakcję z dziećmi i ich rodzicami, poprzez śpiew, taniec, ruch i grę na instrumentach.
Nie zabraknie muzyki klasycznej, ale też pięknych kolęd i świątecznych piosenek.
Niespodzianką będzie niezwykły zimowy gość – Karolina Wasilewska, która zagra na gitarze elektrycznej, syntezatorze i pięknie zaśpiewa.

Koncert poprowadzą i zagrają na nim:

Anna Martyniuk-Tofiluk  pianino
Eva Piłat  pianino, flet prosty
Anna Natalicz  skrzypce


Karolina Wasilewska jest wokalistką, gra na pianinie, gitarze i syntezatorach oraz tworzy muzykę elektroniczną w zespołach takich jak Lavia Hart, Shivers & Shakes czy Morgaine Fay. Współorganizowała i koordynowała liczne wydarzenia i warsztaty dla dzieci, w tym strefę dziecięcą na Malta Festival w Poznaniu, czy instalację interaktywną dla dzieci w Fundacji Stary Browar Nowy Taniec. Od dwóch lat mieszka i tworzy w Warszawie gdzie występuje i pracuje przy warsztatach i koncertach dla dzieci takich jak Muzyka Łączy, czy Melokoncerty. Od roku prowadzi również zajęcia wokalne w Domu Kultury w Brwinowie oraz indywidualne zajęcia muzyczne połączone z nauczaniem języka angielskiego.
Informacje

Przypominamy, że mniejsze dzieci można bujać w rytm muzyki i nosić po sali. Sala w kinie Iluzjon, mimo że ma krzesła i miejsca numerowane, jest dosyć przestrzenna.

Celem koncertów Klasyka Dzieciom jest osłuchiwanie dzieci z muzyką klasyczną w przystępny dla nich sposób.

Bilety w cenie 26 zł od osoby, dzieci do 1-go roku życia gratis.

Kasa kina: (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

KUP BILET ONLINE (bilety dostępne na oba spotkania)Galeria